Sivina työpaikkana

Anonyymi-ap

Tervehdys!
Täällä kyselee kiinnostunut kotisiivooja.
Olen työskennellyt sivinalla kotisiivoojana ja mielenkiinnosta kyselen että löytyykö täältä muita kenellä kokemusta kyseisessä firmassa työskentelystä?
Itsellä sellainen kokemus että työ- ilmapiiri todella ikävää, työpaikalla haukutaan työntekijöitä työnantajankin puolesta ja myös asiakkaille työntekijät haukutaan.
Palkanmaksu ei täsmää, palkoista puuttuu itsellä jopa 10h ja työpäivän aikana miinusteltu palkasta epämääräisiä aikoja.
Työpäivät suunniteltu aivan vasemmalla kädellä, kohteita ei todellakaan ole käyty työnantajan puolesta arvioimassa.
Työntekijät heitetään kohteisiin aivan todella tiukoilla aikatauluilla sokeasti että saadaan mahdollisimman monia siivouskohteita tälle firmalle, mutta ei ajatella työn jälkeä tai työntekijöiden hyvinvointia.
Työpäivän aikana ei ole mitään mahdollisuutta pitää minkään näköisiä taukoja, suhataan autolla paikasta toiseen.
Jokaisen asiakkaan siivousajasta otetaan 15min siirtymää kohteisiin pois ja nämäkään ajo- ajat eivät täsmää.
Monesti ajettu kohteisiin 20min eli 40min edestakaisin.
Työpaikan puolesta positiivista palautetta ei tule ikinä, työpäivän jälkeen yleensä ollaan jo varauduttu haukkuihin.
Asiakkalita positiivista palautetta saa suoraan mutta nämä jäävät toimistolla antamatta.
Työ- ilmapiiri on todella ikävää en ole missään törmännyt vastaavaan:(
Itse pääsin onnekseni siirtymään koulunpenkille takaisin, kyseisestä firmasta.
Onko täälä muita kenellä palkat maksamatta niinkuin ne olisi kuulunut?

1

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        100
        1733
      2. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        55
        1123
      3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
        Maailman menoa
        440
        1107
      4. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        170
        1033
      5. Rakastan häntä

        Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
        Ikävä
        58
        821
      6. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        128
        793
      7. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        83
        730
      8. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        708
      9. Naiselle Kuuleppa Tämä

        Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
        Ikävä
        38
        685
      10. Onko mun toinen

        Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
        Ikävä
        57
        671
      Aihe