Nyt puhuu purra kerrankin totta maahanmuuttajista.ja mitä tukia ne saavat.suomi on maahan muuttajien paratiisi.olen sitä mieltä että tiukennuksia vain tuen saantiin.niin kuin on suomalaisillakin.näin suomeksi sanottuna niin ne ovat vain elintaso pakolaisia.
Maahanmuuttajat
Anonyymi-ap
2
165
Vastaukset
- Anonyymi
Kehitysmaamaahanmuutto vaan jatkuu vaikka näissä maissa on turvallista tänä päivänä.
- Anonyymi
Perutuslakiin tulee onneksi muutos jotta sosiaaliturvan maksukriteerejä tiukennetaan. Samalla rukataan ns valinnan vapauspykälää uusiksi.
T:Lawetorder
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437515
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543723Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu533613- 853397
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/533361- 513044
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362842Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302494IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1971958- 471571