Raamattu on hyvin suora homouden suhteen

Anonyymi-ap

Homosuhteet on Raamatussa synniksi katsottu. En sano tätä tuomitakseni homoja vaan siksi, että kaikki on armoa ja pelastusta vaille. Minä en ihmisenä voi päättää mikä on Jumalan tahdon mukaista vaan minun on uskottava sanaa.

Jos me ihmiset saisimme päättää itse, niin varmasti minäkin valitsisin vääriä asiota. Varmasti teen niitä nytkin välillä mutta kamppailen sitä vastaan. Me ei voida lukea Raamattua niin että otetaan rusinat pullasta ja mukautetaan sanaa miellyttämään itseämme.

Homoseksuaalisia taipumuksia omaava ihminen voi rukoilla Jumalaa että saisi kokea eheytymisen heteroksi tai ainakin voimaa pidättäytyä homoseksuaalisista teoista.

Me kaikki tarvimme armoa ja Jumalan apua. Elämme lopunaikoja ja pian on uudestisyntyneiden uskovien ylösotto. He vain katoaa. Siitä alkaa Jumalan vihanaika. Jos ihminen jää vihanaikaan niin tulee huutaa Jeesuksen puoleen ja tehdä parannus.

Rakkautta ei olisi jos ei tätä asiaa sanoisi suoraan. Se mitä Raamattu sanoo, on suoraa puhetta ja ójennukseksi meille. Joskus asiota sanotaan suoraan siksi että se auttaa ihmisiä parhaiten vaikka se pahoittaakin jonkun mielen. Jumalan mielen mukainen murhe voi johtaa pelastukseen. Olette rakkaita.

Jeesus on Herra

5

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se sama mitä vanhassa kirjassa lukee, ihmise5 elävät kukin omaa elämäänsä ihan vaan kuten se heille sopii

      • Anonyymi

        Kuulehan sinä hyvä ystävä. Onko vanha sama kuin huono. Eikö jo vanha sanontakin sano, että 'vanha parempi kuin pussillinen uusia'.

        Raamattu on 100% totuus. Sen profetioista on toteutunut jo n. 95% ja loputkin tulevat toteutumaan 100-varmasti.

        Ei kukaan elä elämäänsä kuten heille sopii. Tuo ajatus on pelkkää harhaa ja valhetta itselle. Onhan olemassa sääntöjä, lakeja, rajotteita, vaaroja, sairauksia... joiden alla ja alaisuudessa ihminen elää.

        Et kai sinä aja liikenteessä kuten huvittaa, et kai mene kauppaan muulloin kun sen aukioloaikoina, eikö työelämän säännöt ole sinullekin laki jota noudatat (tai saat potkut)....

        Homoseksuaalisuus on yksi ehdottomasti elämää tuhoavin asia. Puolisomurhissa homo- ja lesboryhmät on aivan omaa luokkaansa. Tutkja selvitti asiaa ja yllätys yllätys...

        Homot ja lesbot murhaavat puolisojaan suhteutettuna todella paljon. Tutkija otti sellaisen 4- vuoden jakson 2020 luvun alusta ja tutki tilastoista sinä aikana tehtyjä puolisomurhia homo- ja lesboparien keskuudessa. Sitten hän suhteutti asian heteropareihin.

        Tulos: Homo- ja lesboparit tekevät puolismurhia niin paljon suhteellisesti, että tuon 4:n vuoden aikana tehdyt puolisomurhat veisivät aikaa heteroparien keskuudessa yli 90 vuotta, ennekuin sama suhteellisuus syntyisi heteroparien keskuudessa tehdyissä puolisomurhissa.

        Eli homo- ja lesboparien sisäinen ja peitelty häpeä ja syyllisyys on se, joka synnyttää puolisomurhat. Tuo häpeä on seuraus luonnottomassa suhteessa elämisestä ja synnin tunnosta. Rakkauspuheet mm ja nn piireissä on pelkkää höpötystä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Uskontojen Uhrit on kyllä aatteena kuin pyromaanien perustama palokunta...

      Miksi sanon ja väitän näin ?

      Uskontojen Uhrien Tuki ry:n sivulla sanotaan näin:

      1. Uskontojen uhrien tuen, UUT ry:n, tarkoitus on tukea ja neuvoa ihmisiä, jotka ovat kokeneet tulleensa väärin kohdelluiksi tai harhaan johdetuiksi jossakin uskonnollisessa yhteisössä.

      2. Uskontojen uhrien tuki ei ole uskontojen vastainen yhdistys. Se haluaa vaikuttaa uskonnollisiin yhteisöihin niin, ettei uhreja syntyisi.

      Tässä kaksi kohtaa, joista haluan sanoa jotain.

      Ensinäkin yksi oleellinen asia jää yhdistykseltä selvittämättä. Mikä on uskonto ? Minkä yhdistys tulkitsee uskonnoksi ?

      Uskonto on käsitteenä suomen kielessä tehty usein hyvin suppeana ja se on konsanaan kuin lehmät aidan sisälle pantuna. Mutta on aika avarataa käsitettä....

      Ateismi, eli Jumalan ja Luoja kieltäminen on myös uskonto. Se perustuu tieteelliseen harhakuvaan, joka tuputetaan ihmisten mielin hamasta lapsuudesta lähtein.

      Tutkimuksien mukaan lapsella on luonnostaan kyky erottaa se, mikä on oikein ja totuus. Siksi lapsen kuullessa pienenä Raamattua, ottaa Raamatun sanoman, luomisen, Jumalan rakkauden, syntien sovituksen ja muun Raamattuun liittyvän vastaan luonnollisena totuutena.

      On kyse aivan samanlaisesta asiasta kuin lapsen luonnollinen vaisto tuntea rakkaus, joka äidillä ja isällä on lapseensa.

      Kun lapsi alkaa kuulla apinasukulaisuusväitettä, alkuräjähdys teoriaa, tiedeharhoja.... niin tuo luonnollinen lapsen vaisto ja kyky tuntea totuus haudataan, tapetaan ja raiskataan.

      Näin syntyy ateisti. Luonnollisuus ja totuus raiskataan ja tuhotaan. On ikäänkuin rehevän, runsaskasvuisen, terveen sadon myrkyttäminen. Sato tuhotaan.

      Koululaitos on itse asiassa syyllistynyt jatkuvasti enemmän ja enemmän tuottamaan uskonnollisia uhreja. Uskonto pois koulusta = on sama kuin uskonnon uhrien 'tuotantolaitos'. Kuka ja mikä voi selittää nuorison huonovointisuutta ja pahoinvointia peremmin kuin väärä järjestelmä koulussa.

      Ateismi perustuu oletuksiin. Tiede (reaalitiede) ei ole todistanut suinkaan evoluutioteoriaa vaan evoluutioteoria perustuu teoriatieteen väittämiin, joita ei ole todistettu vaan ne on todistettu pelkiksi teorioiksi.

      Ateismi on uskonto. Sillä on eniten uhreja. UUT ei ole tätä tosiasiaa tiedostanut. UUT:n pitäisi ottaa koululaitoksen evoluutiopteorian opettaminen totuutena kritiikin alle ja tuomita koululaitos väärästä opetuksesta. Koska koulujärjestelmämme saa ja tekee eniten uskonnon uhreja.

      Raamatun profetioista on toteutunut tähän mennessä n. 95%. Ihminen, joka tuntee Raamattun tietää varsin hyvin missä ajassa me ihmiskunta olemme.

      Ja tärkeää, minkä kristitty, Jeesuksen henkilökohtaiseti tunteva tietää, on se että hän tietää olevansa matkalla Taivaaseen kuolemansa jälkeen. Yksinkertaisesti uskomalla evankeliumin sydämessään. Hän tietää sen, että Jeesus katoi ristille kaikki synnit. Hän ei halua enää syntiä tehdä.

      Lue Raamattua. Lue intteristä Luominen-lehteä. Tilaa se itsellesi. Se on Suomessa julkaistava (kaikkiaan 110 maassa) reaalitieteeseen persutuva korkeatasoinen tiedelehti.

      Luominen - lehden intersivulla mainostetaan myös todella tasokkaita kirjoja joita,on julkaissseet tutkija ja tiedemiehet. Yksi niistä on: Kysymyksiä ja vastauksia luomisesta.

      Näin lopuksi hiukka maalaisjärkeä neuvoksi...

      PELI OPETTAA:

      BRAHMAN TORNI = HANOIN TORNI = LUCASIN TORNI

      Hanoin tornia myydään myös lasten leluliikkeissä, 5 tai 10:llä kiekolla.

      Hanoin torni ja pelin pelaaminen:
      - kolme tappia
      - tappiin pannaan kiekkoja haluttu määrä
      - isoin alinna ja sitten pienenee ylöspäin
      - kiekot siirretään yksi kerrallaan toiseen
      tappiin
      - jokaisella siirrolla ylimmäinen kiekko mistä
      tahansa pinosta sijoitetaan ylimmäksi
      toiseen pinoon
      -suurempaa kiekkoa ei saa laittaa pienemmän
      päälle

      Koillis-Intiassa on osavaltio:
      Uttar Pradashi
      Siellä on kaupunki :
      Varanasi, jossa n. 1,4 milj. Ganges-joen varrella
      Siellä on hindutemppeli:
      Kashi Vishawanathi

      Ja tarinan mukaan temppelissä on Hanoin-torni ja siitä infoa:
      - temppelin Hanoin-tornissa kolme tappia.
      - tapissa on 64 kulta kiekkoa
      - isoin alinna ja sitten kiekot pienenevät.
      - tarkoitus siirtää kaikki kiekot toiseen tappiin

      1.Lasketaan 1 kiekko/sek eikä tehdä yhtään siirtovirhettä
      KUINKA PALJON MENEE AIKAA ?

      2.Aikaa menee 585 mrd. vuotta.

      3.Tämä on sama kuin 40 x ateistien arvio
      maailmankaikkeuden ikä

      Verrataan meidän DNA:han
      DNA sisältää n. 3 mrd. ”kirjainta”.
      Kirjaimia on 4 erilaista. Ne ovat A,G,C,T ja ne on tarkassa järjestyksessä tiettyjen lakien mukaan.
      (A) adeniini, (G) guaniini, (C)sytosiini, (T) tymiini ovat typpiemäksiä.
      DNA on äärettömän paljon monimutkaisempi kuin Hanoin torni. Riittäisikö maapallon oletettu ikä 4,5 mrd. vuotta DNA:n kehittymiseen. Ei missään nimessä. DNA ilman Luojaa ja Jumalaa on mahdotonta.

      Tähän sopii hyvin Charles Spurgeonin sanat:
      " Mikä on (teoria)tiede ? Se on menetelmä, jolla ihminen yrittää salata tietämättömyytensä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      209
      14135
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      55
      5607
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      68
      4895
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      283
      3887
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      114
      3606
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      133
      3586
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      85
      2130
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      17
      1477
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1261
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      300
      1185
    Aihe