Ottakaa kantaa... Shumi on ihan paska ja Baricello on paras. Mun mielestä Shumi luulee olevansa paras, mutta on kaikkea muuta. Ja Baricellolle tehtiin paskat viime kisassa kun talli käski päästää paska Shumin ohi. SE OLI NIIN VÄÄRIN.
Shumi sucks
Baricello rulez
4131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älä kuule vedä johtopäätöksiä yhden osakilpailun perusteella! Jos Barrichello olis jotenki parempi ku Schumi tai muut, ni hänellä olis varmaan jo useampi mestaruus takataskussaan.. Ja kun muistelet, ni kukas se onkaan ollut se nopein kuljettaja tällä kaudella, jos ei viime kisaa lasketa..? Taitaa vaaka kääntyy kyllä Michaelin puolelle. Jos Rubens aikoo olla paras, ni siihen vaaditaan kyllä koko kauden kattava näyttö, eikä vaan jonkun Itävallan GP:n voiton menettäminen.. Epäilempä että taitaa Rubensin voimat loppuu kesken sitä tavoitetta haettaessa. Kuhan nyt sijottuis ees kakkoseks tämän kauden MM:s, ni katotaan sit mitä ens kaudel tapahtuu.
No miten rubens voi mitään näyttöjä antaa jos schumi sieltä laitetaan vaikka väkisin ohi? Viimeksi tällä viikolla ferrarin pomot sanoivat että tuo voidaan toistaa vaikka 2n viikon päästä monacossa uudestaan..ja että ferrari voi lisätä vaikka rubenssille tankin täyteen bensaa ettei auto kule schumia nopeampaa tai sitten varikolla he voivat hidastella hommia ja pistää sekuntteja palamaan ja onhan noita konsteja! Ei se schumi ole sen parempi parempi kun moni muukaan näistä formulakuskeista.. tai no sitähän kukaan ei voi tietää, mutta kiva olisi nähdä kun annettaisiin schumille minardi alle niin mistä sijoista sitten taistellaan? ja vaikka ferrarin rattiin jos kokeiltais webberiä niin kumman luulisit voittavan?
Niin niitä perusteluja miksi Schumi on paska...
Kautta aikojen osakilpailu voittoja formula ykkösissä. Tänä vuonna tulee viides maailman mestaruus. Niin ja katsokaa teksti-tv:ltä kauden osakilpailu voittajien listaa: Joka kisan voittaja on Schumacher joista tosin yksi kuuluu Ralffille.
ps. Kuka vielä muistaa että Mika Häkkisen kaksi ensinmäistä voittoa tulivat kyseenalaisesti:
Ensiksi Williamsit päästivät ohi, sitten Coulthard. Ja Coulthard vielä LOPPUSUORALLA.
Muistaakseni Häkkisen ensimmäinen voitto tuli niin, että Coulthard päästi Mikan jo aikaisemmin ohi, jonka jälkeen maailmanmestaruutta varmisteleva Villeneuve päästi Mikan myös ohi. Coulthardkin ehti vielä Villeneuven ohi ennen maalia. Kumpikaan Mikan ohituksista ei tapahtunut loppusuoralla tuossa kilpailussa. Seuraavasta, kauden aloittaneesta Australian kisasta ei ihan niin hyvää muistikuvaa ole, mutta silloin oli kyse McLarenin kuskien välisestä sopimuksesta ja tuolloinkaan ohitus ei tapahtunut loppusuoralla.
A1-ringin kisan tapahtumat ärsyttivät monia, mutta ei kai se Schumacher ihan paska voi olla, jos on noinkin hyvin menestynyt? Kisoja toki olisi mukavampi katsoa, jos kärki olisi tasaisempi..