Herbalife paskaa.

Anonyymi-ap

Joitain kuukausia sitten yksi herbalifen pyramidi kultista otti minun naisystävään yhteyttä, kun tyttöystävä oli maininut heille (lähisukulaisille) että haluaisi pudottaa vähän painoa, mä olin valmis heti auttamaan, oon ite punttireeniä harrastanut monta vuotta ja ruokavalio kunnossa. Noh, nää sen tuttavat sitten halus pitää jonkun herbalife myyntipuhe paskapuhelun hänelle ja kuuntelin koko puhelun vieressä.

"Tää jauhe auttaa sua saavuttaa sun tavoitteet"
"Näillä korvataan päivän ruuat kokonaan"
"Tää ei oo lisäravinne, tää on ruokaa"
"Näissä on kaikki vitamiinit motä tarvitset"
"Runsaansti laadukasta proteiinia"
ymsyms
oikeaa ruokaa : jepjep.

Vilkaisin puhelun aikana ravintoarvot koska niistä ei mitään mainittu sen tarkemmin..

per annos 15g soijaproteiinia
kuituja max 1g
vitamiineja lätkitty niin että näyttäisi että olis paljon mutta kaikkia ihan laihin määrä mitä voi olla.
Ja olikohan per annos 200kaloria about.

Siinä kohtaa naurahdin ja laitoin viestiä tälle kaupittelijalle, joka on muuten itse todella ylipainoinen. Että mitäs paskaa tämä on.

Hän suuttui mulle niin paljon, ihankun olisin loukannut jotain uskontoa

. Onhan se ikävää kun joku asiasta perillä oleva puuttuu asiaan kesken myyntihetkien..

Oon nähnyt että tästä on keskusteltu joskus täällä ja uutisissa vuonna nakki ja muusi, mut miten tällänen huijaus on ylipäänsä olemassa vielä, kuka näitä ostaa? :D tietämättömät ihmlset jauhaa sontaa vaan ja pitäis vaan litkiä päivät pitkät jotain yrtti sitä yrtti tätä. Onks jollain jotain muistoja tälläsestä herbalifestä?

1

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oon seurannut samaa vierestä todella kummissani. Ko tuotteiden myyjät eivät minun tietääkseni ole laihtuneet (ainakaan pysyvästi) sen paremmin kuin rikastuneet. Minusta siinä on uskonnollisia piirteitä. Yhteisö joka uskoo samaan asiaan ja taitaa niillä olla joku messiaskin siellä. On tavallaan nykyajan vastine uskonnolle kun kirkko näyttelee nykyään niin pientä roolia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      92
      4005
    2. 56
      3311
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3022
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      65
      2973
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2474
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2296
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1984
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1961
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      170
      1952
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      93
      1348
    Aihe