Mikään mitä luvattiin vaaleissa ei toteudu. Se oli muunneltua totuutta.
Talousosaamista ei ole. Hallituksen politiikka muistuttaa naapurimaamme diktatuuria, jossa rikkaat saa kaikki köyhien ja valtion rahat
Kuulostaako tutulta ?
Talousosaamista ei ole. Hallituksen politiikka muistuttaa naapurimaamme diktatuuria, jossa rikkaat saa kaikki köyhien ja valtion rahat
Kuulostaako tutulta ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko ymmärrettävä niin, että oikeistolaisuus on valtion yhteisten varojen
ryöväämistä ?
Kaikki mahdollinen on ainakin kohta ryövätty ja hallitus ryövää lisää ottamalla
lisää ja lisää velkaa veronmaksajien piikkiin. Piikki on koko ajan auki eliitille veronmaksajien laskuun. Tavallinen kansa velat tulee maksamaan.
Vasemmisto sdp n tuho on ollut hirveää. He tuhosivat Suomen. Vielä joku punanenä vikisee omaa itsetuhoaan.
Kuinka Orpo kehtaa ottaa joka paikkaan lahjuksia ?
Hallitus pelaa nykykatujätkien säännöillä..Kaikki on sallittua.
Voi esiintyä talousnerona vaikka täys tollo. Hyvänekijän ja heikompien puolustajana, vaikka lyö lyötyä, rääkkää pienituloisia,vanhuksia,lapsia,kiusaa sokeita!
Voi esiintyä professorina vaikka ei kouluja ois käyny tuontaivaallisa ja senki vähänajan käyttäny ryyppäämiseen,kamanvetoon ja toisten opiskelijoiden kiusaamiseen, vaikka ollu niin tyhmä ettei päässy ees luokaltaan.
Voi esiintyä kapteenina vaikka jättäny armejan kesken mielenterveys syihin vedoten. Jos kaikki on sallittua, miksi me ketään enää noudatettais sääntöjä. Ton rikollisen hallituksen myötä politiikka on alkanut kiinnostaa sellasia joita ei muuten kiinnostais. Vaihetaa toi paskahallitus ja kansanedustajat jotka ei tee mitään kansalaisten hyväks.. Esim.. ootteko kuullu sanaakaan vornaselta vanhusten asuntojen viemisestä, tai et köyhiltä lapsiperheiltä vietiin ruoka ja koti. Tai mielipidettä thl raportista..Ette, en minäkää. Kai täs täytyy ite lähteä kansanedustajaks.
Kaikkein häikäilemättömimmäät ovat nyt nousseet politiikan huipulle ministereiksi,
joukossa myös monta tyhmintä.
Varttihulluja lähes kaikki.