Auttakaa !!!!

siis voisiko joku kertoa mitä ne jutut (body,title,jne) ovat siina alussa (varmaan kaikissa )kun avaa html-editorin ma en tajuu patkaakaan html:llästä siis niinku hä ?
mä oon ihan pihalla :(
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan ajattelit että joku kirjoittaa sinulle tähän muutamalla rivillä pikaoppaan jonka avulla teet ammattitasoisia sivustoja. No eipä kyllä taida kirjoittaa.

On olemassa hakukone nimeltä Google (http://www.google.com/ ). Siinä on sellainen ovela juttu kun Google search, sellainen laatikko johon voi kirjoittaa sanoja joita toivoo löytyvän joltain sivulta. Koitappa laittaa hakusanoiksi vaikkapa

html opas

Ensimmäinen ilmoitettu linkki näyttäisi jo kertovan jotain.

Eikö olekin vaikeaa tämä tietokoneen kanssa touhuilu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

siis voisiko joku kertoa mitä ne jutut (body,title,jne) ovat siina alussa (varmaan kaikissa )kun avaa html-editorin ma en tajuu patkaakaan html:llästä siis niinku hä ?
mä oon ihan pihalla :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu