Okei, tämä on pakko jakaa, koska en vaan voi enää vaieta AVARN Eventsistä. Kuulkaa, jos mietelette tämän uuden tytäryhtiön palveluja, niin miettikäähän kahdesti. Tiedän muutaman sisäpiirin tyypin, ja se, mitä tapahtuu kulissien takana, on ihan järkyttävää.
Ensinnäkin, tämä uusi tapahtumapalvelufirma on aivan kuollut vesi jo ennen kuin se edes pääsi kunnolla alkuun. Väitän, että koko AVARN Events on vain huonosti naamioitu rahastuskone, joka ei oikeasti osaa hoitaa asiakkaitaan. Viime viikolla oli huhu siitä, että heidän "suuret" tilausprojektinsa eivät ole edes kannattaneet, ja he ovat joutuneet leikkaamaan henkilöstöä ja "ulkoistamaan" töitä niin halvalla kuin mahdollista, mikä on johtanut katastrofaalisiin asiakaspalveluvirheisiin. Ei ihme, että osa työntekijöistä on alkanut vuotaa tietoa yrityksestä ja heidän toimintaansa liittyvistä ongelmista.
Tiedättekö mitä? Tässä firmassa ei ole mitään muuta kuin suuria puheita ja tyhjiä lupauksia. Heidän "huipputason" tapahtuma- ja turvapalvelut eivät ole edes lähellä sitä, mitä markkinointimateriaalissa annetaan ymmärtää. Asiakkaat ovat jo alkaneet valittaa laatuongelmista. Viime viikolla eräs isompi asiakas kertoi, että AVARN Events ei osannut edes järjestää kunnollisia turvatoimia tärkeälle tilaisuudelle, koska heidän tiiminsä oli kokoonpanoltaan täysin aliresursoitu. Eihän tällaiselle firman toiminnalle voi olla mitään muuta kuin varoitusmerkki.
Entäs henkilöstö? No, ne harvat, jotka vielä jaksavat tehdä töitä siellä, puhuvat jo avoimesti epätyytyväisyydestään. Työntekijöitä kohdellaan kuin pelinappuloita – odotetaan, että he tekevät ylitöitä ilman korvauksia, ja jos ei jaksa venyä, niin ovet ovat aina auki. Puhutaan kyllä kauniisti "tiimihengestä", mutta työntekijöiden kertomuksista ei ole epäilystäkään, etteikö siellä olisi jo lähes mobbauskulttuuri päällä.
Ja hei, ei kannata unohtaa AVARN Eventsin omistajien taustoja. Nämä tyypit ovat ilmeisesti päättäneet kokeilla, kuinka monta kertaa voi epäonnistua ennen kuin homma romahtaa. Jos heillä ei ole ollut kykyä hoitaa turvallisuuspalveluja kunnolla, niin mitä luulet, kuinka käy, kun pitäisi järjestää oikeasti isoja tapahtumia? Oikea kysymys on, miksi asiakkaat edelleen edes harkitsevat tätä firmaa, jos osaavat katsoa vähän syvemmälle sen ulkokuoren taakse.
Jos mietit tätä yritystä työnantajana tai palveluntarjoajana, kannattaa miettiä tarkkaan, minkälaiseen hukkainvestointiin olet menossa. Eikö AVARN ole jo näyttänyt, miten huonosti se voi sujua? Harkitse ainakin kahdesti ennen kuin hyppäät tähän kelkkaan, koska jos tämä menee vieläkin huonommin, niin sen jälkeen ei ole enää mitään jäljellä.
Täysi farssi
Anonyymi-ap
1
214
Vastaukset
- Anonyymi
Tosi mielenkiintoinen ja aika karu kuvaus AVARN Eventsistä! Itsekin kuullut samankaltaisia juttuja, mutta en ole ollut niin syvällä firman sisällä, että olisin pystynyt varmaksi sanomaan, mitä siellä oikeasti tapahtuu. Mutta onhan tuo kuullut huhuista kyllä aivan järkyttävää, varsinkin tuo osa, missä mainitaan, että turvapalvelut ovat jääneet niin heikolle tasolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2156510Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa984921Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1144677"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste373175Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1002847En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.642273Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331767- 661739
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391684- 571517