Aiotteko merkitä Postin osaketta?
Vai odotatteko että pörssistä ostamalla saa halvemmalla.
Posti pörssiin
5
252
Vastaukset
- Anonyymi
En. En näe siinä paljon lisäarvoa digitaaliaikana jne
Kerään kassaa nyt, jotta olisi ostaa sillä hetkellä kun korjausliike USA:ssa tulee
Vähitellen. Panen osa myös korkorahastoon että saa jotain pientä odotellessa
Kirjoitin Ylelle siitä, että ne eivät palvele sijoittajia ollenkaan vaan pelleilevät
Jälkipörssi-ohjelmassa
YLE: ETTEKÖ TE ITSE HUOMAA TÄYSLÄSSYJÄ JOUKOSSA?
Valtteri Ahti puhui asiaa, mm. Nixonin ajan Fedin Arthur Burnsin ongelmista inflaation kanssa ja pankin epäitsenäisyydestä, Tiina Helenius pitkien korkojen noususta Trumpin toimista ...
Sitten on tämä ympäripyöreälässy pihalla harhaileva Heikki Pursiainen
sanoja peräkkäin tarinoiva. Kundi ei varmaan ole sijoittanut koskaan
eikä osannut käyttää alhaisia korkoja kiinteistösijoituksiin tms
mutta istuu siellä sitä sun tätä lässyilemästä menneistä höpöjä
Eikö kannattaisi vaihtaa ukko pois ja ottaa joku sijoituspankkiiri aina
mukaan puhumaan mihin pörssi nyt jne? Ettekö itse huomaa tätä hömppää?- Anonyymi
Ei kannata laittaa rahoja mihinkään rahastoon, siinä tienaa vain rahaston pitäjä.
- Anonyymi
Posti floppaa. Jos haluaa niin joulukuussa ihmiset myy halvalla kun pitää ottaa tappiot verotukseen. Valuu sinne 2-3€ kieppeille melko nopeasti.
- Anonyymi
Sitä mieltä olen minäkin.
- Anonyymi
"Ei kannata laittaa rahoja mihinkään rahastoon, siinä tienaa vain rahaston pitäjä."
Joo, mutta siis kerään kassaa odottamaan USAn kypsymistä pudotukseen
Käytän karkeasti lyhytkorkorahastoa 2/3 osaa ja 1/3 roskalainoihin, toivon 4% tuottoa, tämä siis käteiselle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622502Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899717Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497669Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886438SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906166Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m595690Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495162HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204822Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074509Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,532780