"Toyota GR Yaris oli jo saapuessaan erityinen auto, jota joko kyseenalaisti tai ihaili. Malliuudistus silottelee isoimmat epäkohdat, ja nyt auto on rallispesiaaleihin mieltyneille upea kokonaisuus, jollaista ei olisi uskonut näkevän tällä vuosituhannella."
https://tekniikanmaailma.fi/lehti/18a-2025/kuin-vanhoina-hyvina-aikoina/
Koeajo: Toyota GR Yaris 1,6: Tällaista autoa ei olisi uskonut nähtävän tällä vuosituhannella
9
211
Vastaukset
- Anonyymi
Hävettäisi ajaa moisella koppimopolla, tuo sopisi 15-vuotiaalle kainuulaiselle lippisteinille mopoautona mutta ei aikuisille.
- Anonyymi
Täytyy olla aika hurahtanut ralliin, jotta tuollaisesta viitsii maksaa auton hinnan.
- Anonyymi
Ruma, ruma, ruma, ruma, ruma aasialainen.
Samalla rahalla saa ihan oikean auton kyllä.
Toyota GR Yaris
Alkaen (sis. alv)
74 842,00 €Smart #5 Brabus
475kW 0-100km/h 3.8
Latautuu nopeasti siis todella nopeasti.
Hinta 45390€ alkaen.
Ei kyllä mitään järkeä ostaa Yarista tuohon hintaan.
Smart ei ole täydellinen auto, esimerkiksi äänieristystä voi parantaa itse tai teettää. ammattilaisella Mutta hintalaatusuhteessa Yaris häviää 100-0 Smartille.- Anonyymi
Ei tuo tosiaan ole oikein tämän vuosituhannen auto. Kuin suoraan 1900-luvulta.
- Anonyymi
ja silti ostaisit jos et olisi sossuelätti...
- Anonyymi
Koeajoin ja hämmästyin!miten tasapainoinen auto ja mutka sisään/ulos miten auto voi olla noin balanssissa ja todella hauska ajettava,sisusta on nyt mitä on mutta eihän tämä mikään gt olekaan millä vedetään motaribaanaa suoraan.
Varmasti moni auto on nopeampi kiitymään ja sisusta hienompi mutta fiiliksessä ja mutkateillä tästä ei paljo voi enää parantaa.
Jos olisi tuohta ostaa kakkoautoksi en kyllä pitkään miettisi.ykkössutona ei oikeen toimisi itellä ehkä jollai muulla.
Käykää ajamassa ja sen oikeessa ympäristossä mutkateillä minne se on suunniteltukin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712466Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655469Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163974Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2312807Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov182030Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191864Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59766