Mallorca 1970 luvulla

Anonyymi-ap

Juttua 1970 Mallorcan reissuista

2

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloitin nyt uuden keskustelun 70 luvun mallorcan reissuilta. Missä olitte,, magalufissa, palma Novassa, calamayorissa, illetalissa, terrenossa Arenalissa tms.
      Olisi kiva lukea juttuja reissuistanne.
      Itse olin palmanovassa, sitten oliko se terrennoa hotelli Portofinossa, sitten loput reissuista El Pasossa. Palma Novassa ei siihen aikaan ollut montaa hotellia. Ruotsalaiset majoittuivat hotel lissa 33:ssa. Se oli ainoa menomesta. Siellä veti discojuttuja Veli- Matti Kunnaalla.
      Oli magalufissa diskoja ja baareja.
      Sitten mentiin hotelli Portofinoon terrennoon. Se oli kiva pieni hotelli ja suuri osa asukkaista oli suomalaiset. Suuri osa siellä olleet tykkäsi paikasta.
      Rantaan jos halusi piti mennä bussilla. Illetasiin tai calamajoriin.
      Portofinossa oli joka kesä ( muulloin ei saanut oikein lomia ja reissut oli halpoja ainakin Spiessillä). Joka kesä satuttiin samaan aikaan poikaporukkaan sanoivat että ovat taksikuskeja...en uskonut kyllä siihen. Sen porukan mukana menin kaikenlaisiin juttuihin
      ja iltaisin otettiin vauhtia hotellin allasbaarissa kun mentiin johonkin
      diskoon. Lähin oli plaza Gomilan kulmilla. Barbarella, ylä- primula, Titos
      Oliko vielä barraguda...en oikein muista.
      Mukavaa oli ja kesät oli kuumia. Kiereltiin saarta vuokrakotterolla ja käytiin joka suuntaan saarella ja kylissä.
      Veneretkelle ei menty.
      Oli kyllä kiva saari. Sitten seuraavilla kerroilla majoituttiin El Pasoon. Ja siellä sitten oltiin joka reissulla.
      Titossa käytiin,pakkohan se oli käydä katsomassa.

      Silloin matkakärpänen iski minuun. Menin spiessin opaskurssille...opin baariryöminnän..... ja muuta hyödyllistä.


      Paljon jäi nyt kertomatta mutta voin siitä kirjoittaa jonkin verran

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      639
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      616
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      577
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      98
      566
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      537
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe