Löytyisikö tällaiseen selitystä, mistä on kyse :
Kun soittaa Telian liittymän omaavalle henkilölle, joka puhuu toista puhelua, tapahtuu näin :
1. Tulee ensin ilmoitus "tavoittelemasi henkilö puhuu toista puhelua".
Tämä ilmoitus tulee kolmeen kertaan.
2. Hetken kuluttua tulee miesäänellä ilmoitus "numeroon ei juuri nyt saada yhteyttä...."
3. Heti perään tulee naisäänellä ilmoitus "numeroon ei juuri nyt saada yhteyttä..."
Onko siis joku soitonsiirto toiseen numeroon/toisen operaattorin liittymään vai mistä johtuu ?
"Valitsemaanne numeroon ei saada yhteyttä" -nauhoitteet
5
333
Vastaukset
- Anonyymi
Jeps.
Koputuspalvelu tekee tuota.
Koputus > odotus > jos ei vastaa > ei saada yhteyttä tai soitonsiirto siirtää toiseen nuneroon. Jos sekään ei vastaa, puhelu katkeaa lopulta.
Jätä tekstiviesti soiton sijaan. - Anonyymi
Jos painaa punaista! Kertoo ettei saa yhteyttä.
- Anonyymi
Lähinnä ihmettelen sitä, että miksi tulee ensin miesäänellä ja sitten naisäänellä ilmoitus.
DNA:lla yleensä tulee miesäänellä noi tiedotteet. Onko naisäänellä Telialla vai miten nää menee ? - Anonyymi
Mulla on DNA-liittymä ja siinä tulee miesäänellä ilmoitus, jos puhun toista puhelua. Mun kaverilla taas on Telia ja siinä naisäänellä eli voisi olla just operaattorikohtaista.
Vai tietääkö joku onko tää päätelmä oikea ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843392
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd104987Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835