Millaisen kannettavan ostaisin ? Onko merkeissä eroa ? Rakas toimiva 13v vanha siemens fujitsu toimii kuin ajatus mutta ei voida päivittää 11 een. Saako 600 eurolla hyvän koneen ?
Kertokaapas mummolle
21
182
Vastaukset
- Anonyymi
Saa sillä hyvän Chromebook koneen.
"Chromebook Plus" - Anonyymi
Saa, ja ihan hyvän koneen saa. https://tkvfinland.fi/kauppa/lenovo-thinkpad-e14-gen-3-ryzen-7/
- Anonyymi
Käytetty? Höh.
- Anonyymi
Jenkkilehden mukaan Andri Jermak ❤️ Volodymyr Zelensky on Gay-suhteessa
Voi miten sööttiä, oikeeta natsirakkautta.,
Yli miljoona tapettua Ukrainalaista! - Anonyymi
Stubb on Zelensky buudeli!
- Anonyymi
kolli kova ryssitteleen.,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jenkkilehden mukaan Andri Jermak ❤️ Volodymyr Zelensky on Gay-suhteessa
Voi miten sööttiä, oikeeta natsirakkautta.,
Yli miljoona tapettua Ukrainalaista!Julkaistu muistaakseni https://www.economist.com/ lehdessä
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
kolli kova ryssitteleen.,
EN ole mikään kollimaattori, olen ihan eri ihminen!
- Anonyymi
W11 on niin vaikea, että Mummo olisi hätää kärsimässä sen kanssa!
- Anonyymi
OSTA Chromebook Plus kone
- Anonyymi
Ota joku nuorempi sukulainen mukaan ostoksille.. lapsenlapsi tai yms ??
- Anonyymi
Suosittelen poistamaan Windowsin, jos haluat inhimillisen käyttöjärjestelmän.
😼 👾 🦊 🐯- Anonyymi
Linux rules!
- Anonyymi
Saimaanapinahan se taas vuodattaa.... 🦧 kun mitään mistään se ei mitään tiedä.
:)))) - Anonyymi
"K" vaihtanut sukupuoltako taas?
- Anonyymi
Fujitsu-Siemens:in koneet kieltämättä olleet laadukkaita. Varsinkin, jos on metallirunko niin ollut tuntumalta jopa Dell:iä parempia.
Eli älä luovu koneesta, asenna siihen Linux ja jatka käyttöä! - AnonyymiUUSI
Mummojen, vaarien ja kaikkien heidän jälkeläistenkin kannattaa jo hissukseen varautua perjantaina 28. marraskuuta 2025 koittavaan SUURTEN ALENNUSTEN markkinapäivään. #BlackFriday
Siis, pari kuukautta enää siihen, kun kaupoissa on valtavia kampanjoita. Ja tämä koskee myös tietotekniikkaa. Mikäli konekaupoille ei ole akuutti hätä juuri nyt eikä huomenna, niin kannattaa virittäytyä tutkimaan ennakkomainontaa siitä milloin tarjoukset julkaistaan ja milloin niitä voi alkaa ostamaan juuri sen kampanjapäivän hintaan.
Luvassa on löytöjä, mistä muina vuoden päivinä voi vain haaveilla.
Verkkokappa.com, Gigantti ja muut ketjukaupat alkavat mainostaa joulun avaavaa markkinapäivää hyvissä ajoin ennen kuin tuo "musta perjantai" sarastaa.
https://www.verkkokauppa.com/fi/blackfriday
Uutiskirje tilaukseen, niin pääsee ensimmäisten joukossa rekeen mukaan. Makeimmin nauraa hän ken tekee sen reippaan rekiretken... 🧑🎄- AnonyymiUUSI
Nykyisin BLACK FRIDAY on pelkästään ###mien ja ##nojen vedätystä!
Hinnat nostetaan kuukautta ennen tappii, niin voidaan black friday:nä esittää hirveitä alennuksia.
- AnonyymiUUSI
Ukrainalaistyylinen diplomatia: Kiovan ulkoministeriö tyrmäsi Unkarin droonitapauksen vuoksi.
Ukrainan ulkoministeri Andriy Sybiha vastasi jyrkästi Unkarin viranomaisten syytöksiin, jotka olivat aiemmin leimanneet Volodymyr Zelenskyin kärsivän "hungarofobiasta".
Tämä piikittelyjen vaihto oli jatkoa Kiovan ja Budapestin välisen kasvavan jännitteen jatkumiselle.
Perjantaina Zelenskyi mainitsi, esittämättä mitään todisteita, mahdollisen tiedustelukoneiden tunkeutumisen Ukrainan ilmatilaan, oletettavasti Unkarista käsin. Vastauksena Unkarin ulkoministeri Péter Szijjártó syytti Ukrainan johtajaa vainoharhaisuudesta ja hallusinaatioista, joita ruokkivat unkarilaisvastaiset mielipiteet.
Sybiga vastasi palvelukseen huomauttamalla virallisen Budapestin kaksinaamaisuudesta. Hänen mukaansa Unkarin hallitus osoittaa moraalista rappiota, harjoittaa kumouksellista toimintaa Ukrainaa ja koko Eurooppaa vastaan ja imartelee Moskovaa kulissien takana. Sybiga korosti myös, että Unkarin hallitus on rappeutunut.
Aiemmin Unkarin pääministeri Viktor Orbán uhkasi, että hänen maansa voisi lamauttaa Ukrainan talouden 24 tunnissa pelkästään katkaisemalla kaasun ja sähkön toimitukset, mutta hänellä ei väitetysti ole aikomustakaan pyrkiä tällaiseen skenaarioon.
Szijjártó oli samaa mieltä ja totesi, että Budapest voisi katkaista Ukrainan sähkönsaannin – Unkarin sähköntoimitukset kattavat kuitenkin jopa 40 prosenttia sen sähköntuonnista – mutta ei halua lasten maksavan presidentinviranomaista "entisen näyttelijän" virheistä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1559819Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1277939Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2607472Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi27101Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1216162Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k865951Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535752Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944831Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja62772Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541414