Miki Kuusi vasemmisto lehtien vero sankari

Anonyymi-ap

Kaikkea hyvää Miki Kuuselle mutta hän voisi pitää onnensa ja kätkeköön sen eikä ottaa kantaa asioihin subjektiiviselta kannalta. Vasemmisto lehdistö ottaa heti sankarikseen tällaisen " Stahanovilaisen " kommentoijan. Kuusi maksaa omien sanojensa mukaan mielellään valtavasti veroja ja saa suomalaisten kateelliset sydämet sykkimään hyväksyvästi miljoonilleen vaikka ei ole urheilija miljonääri.

Näin ajattelee tyypillinen äkkirikastunut. Ei sata miljoonaa lotossa voittanut köyhä ensimmäiseksi itke jos puolet menee veroihin. Pitkää uraa tehneet yrittäjät ja verotaakan alle tukehtuvat ura ihmiset näkevät punaista muuallakin kuin Miki Kuusen puheissa. He kun eivät ole näitä sattuman korpraaleja.

2

197

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helsingin Sanomat tänään. Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Hesarin toiminta on kuin suoraan propagandistin käsikirjasta : deny , deflect, divert and double down.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      94
      1659
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1539
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1345
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1272
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      120
      1088
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      988
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      967
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      848
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      773
    Aihe