Heippa sinulle, joka veit pyyhkeeni uimahallissa eilen sunnuntaina. Tiedoksi, että minulla atooppinen ihottuma, kynsisieni ja apinarokko. Toivottavasti peset pyyhkeen ennen kuin otat sen käyttöön. Uskon kuitenkin, että pyyhe tuli tarpeeseen. Hyvää syksyn jatkoa sinulle.
Kuka vei pyyhkeeni uimahallissa?
21
405
Vastaukset
- Anonyymi
Pyyhe viety löytötavaroihin. Ethän jätä jatkossa pyyhkeitäsi lojumaan minne sattuu.
- Anonyymi
Uintiaika on 2 tuntia. Yrititkö olla yliaikaa? Henkilökunta kerää pois yli kaksi tuntia paikallaan lojuneet pyyhkeet ja muutkin esineet.
- Anonyymi
Ilmoitin tautisi eteenpäin. Toivottavasti sinulle ei tule mitään puhdistuskuluja hallilta sillä kyllähän noilla seteillä jotain tehokloorausta jo tarvittaisiin.
- Anonyymi
Olisko kleptomaani pyyhe varas vaiko mikä? vaikutti tuolla kuohijoki suunnalla aikoinaan.
- Anonyymi
Ei ollut löytötavaroissa. Se oli hyvä pyyhe, Tokmannilta ostettu eikä edes kovin montaa vuotta vanha. Suorastaan rikollista toimintaa viedä toisen ihmisen pyyhe uimahallissa.
Ps. Ne valkoiset tahrat siinä pyyhkeessä eivät olleet hammastahnaa.- Anonyymi
Entä ruskeat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entä ruskeat?
Ne on hammastahnaa.
- Anonyymi
"Šaria määrää joistakin rikoksista amputaatiorangaistuksia. Rangaistus varkaudesta on oikean käden katkaiseminen olipa rikollinen muslimi tai ei."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Šaria
Tuo olisi hyvä lisätä Suomen rikoslakiin, toisten yksityisomaisuuden viejille.- Anonyymi
"Toisesta varkaudesta amputoidaan vasen jalka, kolmannesta vasen käsi ja neljännestä oikea jalka. Viidennestä seuraa ruoskiminen tai vankeus."
On jo melko patologinen varas jos noista lähtökohdista syyllistyy viidenteen varkauteen.
"Ehtona kuitenkin on tekijän tervejärkisyys". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Toisesta varkaudesta amputoidaan vasen jalka, kolmannesta vasen käsi ja neljännestä oikea jalka. Viidennestä seuraa ruoskiminen tai vankeus."
On jo melko patologinen varas jos noista lähtökohdista syyllistyy viidenteen varkauteen.
"Ehtona kuitenkin on tekijän tervejärkisyys".Eli sinä saisit siis varastella ilman seuraamuksia.
- Anonyymi
Jos Riikka varastaa köyhiltä ja antaa rikkaille, niin mikä ruumiinosa Riikalta tulisi leikata?
- Anonyymi
Kristinuskovaiset on ainakin joskus leikanneet valehtelijoilta kielen.
- Anonyymi
Multakin on viety ainakin viis pyyhettä aikojen saatosa uimahallissa, tosin yks oli vaihdettu samanväriseen halpispyyhkeeseen. Oisko ollut erehdys, epäilen kyllä senkin rötöksen tahalliseksi. No, tulipahan kotona kaappiin vähän tilaa.
Oliskin hyvä idea viedä monta aikansa elänyttä kulahtanutta pyyhettä sinne varastettaviksi. Uimahallikin voisi ystävällisesti pistää johonkin "Ota tästä" -laatikon, johon saisi pistää käytettyjä pyyhkeitä, uikkareita, uimalaseja, tossuja ym. vempeleitä.- Anonyymi
Minulta on viety 34 pyyhettä tulipa kaappiin tilaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulta on viety 34 pyyhettä tulipa kaappiin tilaa.
Mä olen varastanut niitä sitä mukaa kun kirppispöydälle tulee tilaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä olen varastanut niitä sitä mukaa kun kirppispöydälle tulee tilaa.
Olet pessyt ne ennen myyntiiinlaittoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet pessyt ne ennen myyntiiinlaittoa?
Ai nekö homeiset ja haisevat pyyhkeet oli sun kirpparipöydällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet pessyt ne ennen myyntiiinlaittoa?
Yök!
- Anonyymi
Likasia alushousuja voisi myös pistää tohon Ota tästä -laatikkoon. Niitä lojuu sillon tällön siellä sun täällä. Hyvä idea.
- Anonyymi
Se olin minä.
- Anonyymi
Ai pyyhkeen spermaaja?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi345147Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2804990Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä564461Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692425Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461858Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281804Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont201767Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791713Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva151591- 1051476