Talentadore ei huh

Anonyymi-ap

Olen käyttänyt Talentadorea sekä työnhakijana että työnantajan näkökulmasta, ja voin sanoa rehellisesti, että kokemus oli molemmissa rooleissa hyvin negatiivinen. Palvelu on täynnä lupauksia "inhimillisestä rekrytoinnista", mutta todellisuus on toista.

Ensinnäkin käyttöliittymä on sekava ja tuntuu keskeneräiseltä, perustoiminnot ovat piilossa monimutkaisten valikoiden takana, ja mobiilikäyttö on lähes mahdotonta. Viestintäkanavat työnhakijoiden kanssa ovat kömpelöitä, eikä järjestelmä tue sujuvaa kommunikaatiota. Lupaus automaattisista, "persoonallisista" palautteista on käytännössä kasa geneerisiä fraaseja, joita ei voi ottaa vakavasti.

Toiseksi, asiakastuki on hidas ja välinpitämätön. Useisiin kysymyksiin sain vastauksia viiveellä, jos lainkaan, ja silloin kun vastauksia tuli, ne olivat usein ympäripyöreitä ja mitäänsanomattomia. Tuntuu, ettei palautetta kuunnella tai viedä eteenpäin.

Pahinta kuitenkin on, että järjestelmä on kallis siihen nähden, mitä sillä oikeasti saa. Rahalle ei saa vastinetta, ja koko järjestelmä tuntuu enemmänkin PR-humpalta kuin aidolta HR-teknologian ratkaisulta.

En voi suositella Talentadorea kenellekään – en työnantajalle, en työnhakijalle. Markkinointilupaukset ovat suuria, mutta käytännön toteutus ontuu pahasti. On olemassa huomattavasti parempia ja toimivampia vaihtoehtoja markkinoilla.

4

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietotekniikkaa? Joo.

      • Anonyymi

        Kuulostaa talentadore n työntekijältä.


    • Anonyymi

      Täysin toimimaton hässäkkä, miten tällaista voi tarjota laillisesti Suomessa. Talentadore, kun haluat palvelua, mutta saat laskun ja perään uhkailua

    • Anonyymi

      Epärehellistä toimintaa talentadore. Hyvä kun tuodaan esiin totuus

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      40
      2380
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1426
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe