Talentadore ei huh

Anonyymi-ap

Olen käyttänyt Talentadorea sekä työnhakijana että työnantajan näkökulmasta, ja voin sanoa rehellisesti, että kokemus oli molemmissa rooleissa hyvin negatiivinen. Palvelu on täynnä lupauksia "inhimillisestä rekrytoinnista", mutta todellisuus on toista.

Ensinnäkin käyttöliittymä on sekava ja tuntuu keskeneräiseltä, perustoiminnot ovat piilossa monimutkaisten valikoiden takana, ja mobiilikäyttö on lähes mahdotonta. Viestintäkanavat työnhakijoiden kanssa ovat kömpelöitä, eikä järjestelmä tue sujuvaa kommunikaatiota. Lupaus automaattisista, "persoonallisista" palautteista on käytännössä kasa geneerisiä fraaseja, joita ei voi ottaa vakavasti.

Toiseksi, asiakastuki on hidas ja välinpitämätön. Useisiin kysymyksiin sain vastauksia viiveellä, jos lainkaan, ja silloin kun vastauksia tuli, ne olivat usein ympäripyöreitä ja mitäänsanomattomia. Tuntuu, ettei palautetta kuunnella tai viedä eteenpäin.

Pahinta kuitenkin on, että järjestelmä on kallis siihen nähden, mitä sillä oikeasti saa. Rahalle ei saa vastinetta, ja koko järjestelmä tuntuu enemmänkin PR-humpalta kuin aidolta HR-teknologian ratkaisulta.

En voi suositella Talentadorea kenellekään – en työnantajalle, en työnhakijalle. Markkinointilupaukset ovat suuria, mutta käytännön toteutus ontuu pahasti. On olemassa huomattavasti parempia ja toimivampia vaihtoehtoja markkinoilla.

5

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietotekniikkaa? Joo.

      • Anonyymi

        Kuulostaa talentadore n työntekijältä.


    • Anonyymi

      Täysin toimimaton hässäkkä, miten tällaista voi tarjota laillisesti Suomessa. Talentadore, kun haluat palvelua, mutta saat laskun ja perään uhkailua

    • Anonyymi

      Epärehellistä toimintaa talentadore. Hyvä kun tuodaan esiin totuus

    • Anonyymi00007

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2948
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2791
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2311
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      42
      2310
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2077
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2005
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      985
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      926
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      889
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      864
    Aihe