Juutuubi näyttää täyttyvän sensaatiovideoista, AI musiikista, uskonnollisesta propagandasta, valeuutisista, so yleisesti sanoen videoista joiden tarkoitus on tuottaa rahaa tekijöilleen tai edistää jotain agendaa. Seurauksena on että tosi tieto hukkuu roskan valtamereen.
Mitä tapahtuu netin ufo-osastolla kun jenkkiviranomaiset lopulta joutuvat sanomaan että taivaalla lentelee aikuisten oikeasti ET aluksia? Ihmiset - lahkolaiskristityt ja tietämättömyyteen turvautuvat poislukien - tietävät ja ymmärtävät toki tilanteen, mutta yhteiskunta lukee heidän ymmärryksensä uskomuksiksi. Vasta viranomaisen auktoriteetilla kerrottu ilmoitus muuttaa ET olemassaolon uskomuksesta tosiasiaksi.
Netin ufo-osasto räjähtää sen jälkeen. Mitä tapahtuu kun ufoista tietämättömät ihmiset kohtaavat nettiin tulvivat sensaatioufovideot? Harhautuvatko he ottamaan videoiden valheet tosiasioina?
Ja mitä tapahtuu kun ET lopulta tulee julkivierailulle - nettivideoiden indusoima paniikkiko?
Voiko valheita kertomalla saada ihmiset paniikkiin?
14
482
Vastaukset 14
- Anonyymi
No sitähän melkein iltalehti tekee päivittäin. Ei suoranaisesti valehtele, mutta muuntelee totuutta ovelilla otsikoilla ja yhdistämällä esim. sellaisen kuvan joka antaa tietynlaisen vaikutelman otsikon yhteydessä. Sitten kun uutisen lukee, niin se tarkoittaakin jotain aivan muuta kuin mitä otsikko (ja kuva) antoivat ymmärtää.
Klickbait uutisia aina iltalehdessä. - Anonyymi
Kyllä muistatko valeet koronasta www.rakkausplaneetta.net
- Anonyymi
yksi näkökulma:
Anunnakit ilmestyvät “pelastajina”.
He tarjoavat:
Teknologiaa, joka parantaa sairaudet hetkessä
Koneita, jotka tuottavat ruokaa loputtomasti
Energianlähteitä ilman kustannuksia
Aseita, jotka lopettavat sodat
Kuolemattomuutta
Mutta jokainen lahja sisältää ehdon:
Kuolemattomuus vaatii kuuliaisuutta
Ruoka vaatii alistumista
Energia vaatii uskollisuutta- Anonyymi
Ihmiskunta polvistuu kiitollisena, mutta ei huomaa, että kaulaan on jo asetettu panta.
- Anonyymi
Nykäisit väitteesi ja ehtosi hihasta jotta pääset mustamaalaamaan alieneita. Taidan uskoa heidän olemassaoloonsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykäisit väitteesi ja ehtosi hihasta jotta pääset mustamaalaamaan alieneita. Taidan uskoa heidän olemassaoloonsa.
Alien kostaa julmasti epäuskovaisille. On nähty esimerkiksi irti revittyjä ihmispäitä Texasin reunaosissa Deili Mailin mukaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alien kostaa julmasti epäuskovaisille. On nähty esimerkiksi irti revittyjä ihmispäitä Texasin reunaosissa Deili Mailin mukaan.
Laita heti linkki!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita heti linkki!
Kolmannella sivulla oikeassa yläreunassa löytyy karmea selostus kuvineen. (ei suositella lapsille ja heikkomielisille)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita heti linkki!
https://www.dailymail.co.uk/home/index.html
Sieltä näkee.
Sillä on käänteinen puoli tuolla feikkaamisella. Kun antaa pelottaville jutuille aina selitykseksi sen että ne on feikkiä ja tekoälyllä tehtyjä, niin silloin ne ei enää pelota niin paljon.
Joissakin ammateissa koulutetaan ammattilaisia kykeneviksi toimimaan tilanteissa, jotka kauhistuttaa suurinta osaa muista. Poliisit, palomiehet, sotilaat, sairaanhoitajat, lääkärit karaistuu ammateissaan eivätkä jäädy, kun tilanne on päällä.
Mitä enemmän tätä politiikkaa seuraa niin sitä vähemmän luottaa enää viranomaisiin.
Ohjeet propagandaan annetaan sellaiselta taholta, joka ei ole päivänvalossa.
Valtamedian päätoimittajia lahjotaan ja määrätään välittämään tietynlaista sanomaa ja aatetta tai näkökulmaa, joka palvelee tilaajan agendaa.
Puolueet jakavat lehdistötukia valitsemilleen medioille. Siinä kohtaan Suomi menetti loputkin vapaasta mediasta ja sitten taas puolueiden takana on omat voimansa, eivätkä hekään voi mielinmäärin toteuttaa itseään.
On naurettavaa kuvitella että vain joku "Pahan akseli" syytää subjektiivista propagandaa, kun sitä syytää joka päivä meidän kiltin pikku Suomenkin valtamedia.- Anonyymi
Mietis vähän omia sanomisiasi, veli hyvä, sillä sinäkin olet yritänyt levittää valhepropagandaa joko vapaaehtoisesti tietämättömänä tai tarkoituksellisesti.
- Anonyymi
"Valtamedian päätoimittajia lahjotaan ja määrätään välittämään tietynlaista sanomaa ja aatetta tai näkökulmaa, joka palvelee tilaajan agendaa."
Ja ne "vastamedian" päätoimittajat ovat sen sijaan lahjomattomia, jaloja ja aina oikeamielisiä, eivätkä koskaan ja missään asiassa ajamassa minkään "tilaajan" tietynlaista sanomaa ja aatetta tai näkökulmaa, niinkö?
- Eppäillä tuota soppii, lähetti Mielosta lainaten.
- Anonyymi
Voi. Koska ihmiset on tyhmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562