Miten ei saada 4 nuorukaista kuriin, törkeetä häiriköintiä kahviloissa ja käytävillä ? Minulle eräs henkilö kertoi että se ei ollenkaan ole heidän tapansa toimia joten missä se vika on kun ei omiensa mukaan pidä käyttäytyä näin .... ???
Chydeniassa häiriköintiä
Anonyymi-ap
16723
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
majuri voi käydä laittamassa pojat ruotuun!
Onko tätä tiettyä lahkoa?
Ressu tietää miten nuorukaisia koulutetaan, kasvatetaan ja johdetaan. Reijo on kouluttanut tuhansia nuoria miehenalkuja, ja satoja tyttösiä. Jokaisesta on kasvanut kunnon kansalainen. Ressu ei turhaan toista käskyjään ja oppejaan. Ne menevät kerralla "nuppiin". MOT
Repaskan tietämättömyys monessa asiassa suorastaan lyö ällikällä.
Älä nyt, osaahan se jauhaa passkaa hyvin
Ressu pitäisi monistaa.
Kurinpitäjistä on huutava pula joka puolella, tarvitaan mies, jonka yksi komento riittää!
Muistelen niitä kunnian päiviä, jolloin Ressu piti kuria Vesiveijarissa, ei paska killunut altaassa!
Oulussa ollut sitä ongelmaa. Ressun käytös oli ahdistelua. Mitään villiä kurinpitäjää ei ole sinne koskaan tilattu.
Kylläpä tarvittaisiin täälä meijän nurkillaki järjestyksenvalvojaa, liikaa on pölläilijöitä.
Jos tarvitaan, niin jotkut villit kurmuuttajat taikka partiot työllistäisivät poliisia vain entisestään. Lienee kauppakeskuksen asia palkata ammattivartijoita tarvitessa.
Mitä se sellainen on? Soitessa se on vaan persoonasta kiinni, mitä ikinä tekee ja persoonaan ei voi puuttua 😂😂😂
Ehkä eeppiset ohjeet ja kehityskeskustelut löytää joskus ressunkin.
Ressu hoiti asian, nyt Chydeniassa on järjestys.
Kiitos Ressu!
Eipä sitä kjkaa kollien kanz ala kilipaa juokseen ,ettö ostoksille pääsee.Nyt voi mennä.
Sarjassamme: poliisivankilan häkki heilahtaa jälleen
Ei taida isukitkaan tietää eettisistä ohjeista mitään. Äidit kikattelee.
Oisko sellaista helikopteri kasvatusta, joka johtaa helikopteri johtamiseen, joka johtaa eeppisiin ohjeisiin työpaikoilla ja pohdintaa pitäisikö esimiesten pitää niitä kehityskeskusteluita tai mitä lie varhaisen puuttumattomuuden läppäjuttuja.