Nykymaailma menee nyt 2025-luvulla aivan perseeseen päin. Lukioissakaan ei ole edes enää oikeita oppikirjoja vaan joutuu sitä DDDDDDIGI-DDIGI-DDDDIGI-DDDDIGITAALSTA paskaa käyttämään ja vitun kännykät tuhonneet kaikkien aivot. Autot vitun kammottavia ja vihaan tätä nykymaailman rumuutta. Valitettavasti en elänyt upeassa 70-luvun Kekkosen Suomessa, kun silloinkin Suomi oli aidosti Suomi ja oli itsenäisyys. Nykyään Suomen poliitikka, paska hallitus ja Kokoomus-puolue pyrkivät Suomen EU:n liittovaltioksi ja turhaan pelätään Venäjää, joten Suomi ei ole enää puolueeton ja kaikki muukalaiset maahanmuuttajat Suomessa ja velkaannuttavat Suomen aitoa kansaa. Onpa huonoa kun maailma on niin ''arvoLIBERAALI'' ja kaikki PERINTEISET arvot ja kulttuurit tuhotaan.
Onko joku sitä mieltä, että Kokoomus pois ja Kekkosen perintö takaisin Suomeen, jolloin Suomi on terve, suomalainen ja ei tarvitse puhua muuta kuin suomea Suomessa!
Vastustan vahvasti digitaalisia oppi''kirjoja''.
Onko myöskin niitä, jotka haluavat Suomen lukioihin aidot oppikirjat takaisin, jotta nuoret kasvaisivat viisaimmiksi, koska muutenkin nykynuoret aivan liikaa töölöttävät niitä kännykäitä, niin tietokoneet pahentaa vain nuorten tilannetta. Vois tehdä jotakin muuta kuin se DIG-DIGI-DIG-DIGITAALINEN maailma ja säästää sähköä ja aivot.
Lukioon perinteiset oppikirjat takaisin!
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500