En pääse mopon teoriakoetta millään läpi

Anonyymi-ap

Alkaa vittu mennä motivaatio oon nyt tehny teoriakokeen kolmesti ja kaikki ollu hylättyjä ekalla kerralla meni 2-3 liikaa kuvakysymyksistä tokalla kerralla meni 1 liikaa luokkakohtasista ja nyt meni 1 liikaa riskientunnistamisesta (kahtena ensimmäisenä kertana meni kaikki oikein riskientunnistamisesta) oon tehny autokoulun teoriakoeharjoittelun 23 kertaa läpi putkeen enkä pääse läpi mitä teen

13

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Harjoittelet lisää ja käytä järkeäsi äläkä arvaa.

    • Anonyymi

      Jos olet tollo, et ole pätevä ajamaan muun liikenteen joukossa. Kokeile suljetun radan motocrossia.

    • Anonyymi

      Pitäisi varmaan oppia rentoutumaan, eli älä stressaa! Vanhat mummotkin saa ajokortteja, eli kyllä nuori saa kokeet läpi, kun rauhoittuu ja keskittyy miettimään. Kokeet on tärkeä osa sitä, että voi sitten liikenteessä liikkua turvallisesti ajatellen muita ja itseä myös. Ehkä tarvitset lisää teoriaopetusta?

    • Anonyymi

      Keskity, lue.

    • Anonyymi

      En miekää saanu teoriatentiä läpi kun en osaa lukea kunolla.
      Mopoja oon kylä rassanu paljon.

      • Anonyymi

        Mopon rassaaminen ja liikenteessä ajaminen on eri asioita.


    • Anonyymi

      Älä juo niitä energiajuomia ja muuta paskaa.

      • Anonyymi

        Tämä tuntuu olevan monella syynä. Pienikin paine alkaa stressaamaan ja aivot lyö tyhjää virallisessa kokeessa kun jännittää, vaikka omassa rauhassa ajatus kulkee.
        Töissä huomannut nämä keskittymishäiriöiset, että kun menee neuvomaan niin samantien alkaa häsellys.


    • Anonyymi

      Oletpa sinätyhmä! Joko alat itsekin uskoa, että on kaikkien etu, ettet mopoilemaan pääse. Polkupyöräilyssäsikin lienee sinulle haasteita riittämiin?

      • Anonyymi

        Se kuka toisia haukkuu, sen napa paukkuu ja joutuu ****sen karvalaukkuu...


    • Anonyymi

      Umpi tunneli päättyy ja aurinko alkaa paistamaan.

    • Anonyymi

      Joo hirveästi auttaa, että muut haukkuu dorkaksi yms. Ihan kuin koe olisi siitä kiinni että sua ei ole aiemmin haukuttu...

      Entisaikojen teoriakoetta ei voi verrata menneiden aikojen kokeisiin, koska teoriakoetta vaikeutettiin huomattavasti vuonna 2018.

      Joku kerta voi tulla helpommat kysymykset tai just ne kysymykset joihin osaat vastata oikein. Eihän noita vastauksia pidä muistaa ulkoa vaan vastaukset pitää osata itse päätellä liikennesääntöjen yms. opitun perusteella.

      Tsemppiä! 👍🏻

      • Anonyymi

        Tsemppiä myös aloittajalle ja kaikille samassa tilanteessa oleville! 👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3962
    2. 52
      3285
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3012
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      61
      2946
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2464
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2286
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1974
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      164
      1929
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      92
      1317
    Aihe