En pääse mopon teoriakoetta millään läpi

Anonyymi-ap

Alkaa vittu mennä motivaatio oon nyt tehny teoriakokeen kolmesti ja kaikki ollu hylättyjä ekalla kerralla meni 2-3 liikaa kuvakysymyksistä tokalla kerralla meni 1 liikaa luokkakohtasista ja nyt meni 1 liikaa riskientunnistamisesta (kahtena ensimmäisenä kertana meni kaikki oikein riskientunnistamisesta) oon tehny autokoulun teoriakoeharjoittelun 23 kertaa läpi putkeen enkä pääse läpi mitä teen

14

397

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Harjoittelet lisää ja käytä järkeäsi äläkä arvaa.

    • Anonyymi

      Jos olet tollo, et ole pätevä ajamaan muun liikenteen joukossa. Kokeile suljetun radan motocrossia.

    • Anonyymi

      Pitäisi varmaan oppia rentoutumaan, eli älä stressaa! Vanhat mummotkin saa ajokortteja, eli kyllä nuori saa kokeet läpi, kun rauhoittuu ja keskittyy miettimään. Kokeet on tärkeä osa sitä, että voi sitten liikenteessä liikkua turvallisesti ajatellen muita ja itseä myös. Ehkä tarvitset lisää teoriaopetusta?

    • Anonyymi

      Keskity, lue.

    • Anonyymi

      En miekää saanu teoriatentiä läpi kun en osaa lukea kunolla.
      Mopoja oon kylä rassanu paljon.

      • Anonyymi

        Mopon rassaaminen ja liikenteessä ajaminen on eri asioita.


    • Anonyymi

      Älä juo niitä energiajuomia ja muuta paskaa.

      • Anonyymi

        Tämä tuntuu olevan monella syynä. Pienikin paine alkaa stressaamaan ja aivot lyö tyhjää virallisessa kokeessa kun jännittää, vaikka omassa rauhassa ajatus kulkee.
        Töissä huomannut nämä keskittymishäiriöiset, että kun menee neuvomaan niin samantien alkaa häsellys.


    • Anonyymi

      Oletpa sinätyhmä! Joko alat itsekin uskoa, että on kaikkien etu, ettet mopoilemaan pääse. Polkupyöräilyssäsikin lienee sinulle haasteita riittämiin?

      • Anonyymi

        Se kuka toisia haukkuu, sen napa paukkuu ja joutuu ****sen karvalaukkuu...


    • Anonyymi

      Umpi tunneli päättyy ja aurinko alkaa paistamaan.

    • Anonyymi

      Joo hirveästi auttaa, että muut haukkuu dorkaksi yms. Ihan kuin koe olisi siitä kiinni että sua ei ole aiemmin haukuttu...

      Entisaikojen teoriakoetta ei voi verrata menneiden aikojen kokeisiin, koska teoriakoetta vaikeutettiin huomattavasti vuonna 2018.

      Joku kerta voi tulla helpommat kysymykset tai just ne kysymykset joihin osaat vastata oikein. Eihän noita vastauksia pidä muistaa ulkoa vaan vastaukset pitää osata itse päätellä liikennesääntöjen yms. opitun perusteella.

      Tsemppiä! 👍🏻

      • Anonyymi

        Tsemppiä myös aloittajalle ja kaikille samassa tilanteessa oleville! 👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      53
      1454
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      21
      1109
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      78
      697
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      688
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      509
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      500
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      460
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe