Talouden alamäki ja taantuma, Euroopan pahin velkaantuminen ja Suomen pahin velanotto, luottoluokituksen putoaminen alimmaksi 30 vuoteen, Euroopan huonoin työllisyyskehitys -70 000 työpaikkaa, EU:n toisiksi korkein ja Suomen 25 vuoteen korkein työttömyys, ennätyskonkurssit 25 vuoteen, pudonneet verotulot, pudonnut kulutuskysyntä, Valtion eläkerahastosta ja asuntorahastosta pummaukset, yli 15% kasvaneet toimeentulotukimenot, 110 000 uutta köyhää joista 31 000 lapsiköyhiä, työmarkkinarauhan menetys, työläiskansan ja kuluttajien luottamuksen menetys jne. jne.
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot
Anonyymi-ap
12144
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kokoomus ja EK kiittävät - ilman perusuomalaisia näin karmaisevaa jälkeä ei
olisi saatu aikaan.
Viritän teille, sinulle joka ehkä et ole Pertikki mutta myös Pertikille, uuden laulun aiheen.
On todennäköistä että spd johtaa Suomea seuraavaksi. He tuskin saavat taloutta yhtään parempaan kuntoon kuin se tällä hetkellä on. On aika ruveta laulamaan, että se johtuu siitä että pesusuomalaiset ja nykyhallitus on tuhonnut talouden niin ettei edes sdp pysty sitä nostamaan.
Tosiasiassahan velka alkoi jo koronasta edellisen hallituksen aikana ja jatkui Ukrainan sota-avusta ja Venäjän pakotteiden takia viennin vähenemisestä. Eikä ole kenenkään syy tai jos on niin ulkopuolisten tahojen, vakavan tartuntataudin, Putinin aloittaman sodan ja Trumpin tullien syytä.
En usko että olette niin ymmärtämättömiä, ettette tätä itse huomaa, mutta kun myrkkyä pitää sielustaan tihkuttaa, niin tässä on sopiva aihe ahdistuksenne helpottamiseksi
Eli sano mun sanoneen: Seuraavat vuoden nykyhallituksen haukunta jatkuu kaikesta siitä missä sdp epäonnistuu, jos näiden ketjujen ylläpitäjät hengissä pysyvät. . Oikeistolainen
"Rikosrekisteri" on pitkä.
Uusnatzit on niin aatteensa noitumat, etteivät ne edes tajua enää mitä ne tekevät.
Hirvittävää mitä yksi ihminen voi saada aikaan.
Tuki puolueelle ja Purralle on vankkumaton.
PS:n kannattajat haluavat tuhota Suomen.
Ne odottaa milloin on heidän fasistisen vallankumouksensa H-hetki.
Eihän PS elä todellisuudessa.
Toivokaamme, että kepu menisi kannattuksessa sekä PS:n että
Kokoomuksen ohi. Kauheampaa hallitusta ei voisi tulla kuin
Orpon persuhallitus. Vaikka kepu on pettäjä myös, mutta ne pettää
enimmäkseen toisiaan.
Soh valtakäsin pskaalevittävä lintmaani on asian tuntia ja tiomia talouden kehittämissäsessä ja paatin arvioihinsa voi site nolla luottoa missään kohden psyko
Purralla on natsismin kasvot.
Purran aiheuttamista tuhoista on tullut "uusi normaali".