ollaa muutaman tutun kanssa suunniteltu joskus ensi tammikuussa lähteä noin 1kk mittaiselle omatoimi reissulle thaikkuihin. asuisimme luultavasti pattayalla josta löytyy hyvät ja edulliset majoitukset sekä sieltäkäsin olisi suht helppo käydä eri kohteissa kalassa.
koko aikaa ei nyt sentään vavan jatkona roikuta vaan luultavasti kävisimme myös naapurimaissa visiiteillä. myös sukellus/sukelluskalastus on mukana visioissa, unohtamatta muuta vapaa-ajan viettoa.
lennot ja majoitus pyritään saamaan noin 1000 euroon, yhteensä.
olisi mukvampi siellä reissata jos hieman suurempi porukka kasaan saataisiin, helpottuisi autonvuokraukset yms.. huomattavasti. lisäksi, tuskinpa kaikki samaan kohteeseen haluaisi, voisi sitten iltaisin vaihdella kuulumisia.
lisäksi ne joilla ei kielitaitoa riittävästi pärjäisivät muiden mukana.
lentoyhtiö on vielä auki, eli jos jollakin on hyviä vinkkejä niin hienoa.
siis infoa jos on kiinnostusta. pannaan vaikka kissakalaennätys uusiksi.
kalareissu thaikkuihin
sepi10
1
756
Vastaukset
- sepi10
http://www.anglingthailand.com/
jotain viitteitä paikallisista fisuista.
siis, kimppareissua viritellään.
jos sytyttää niin ilmoita kiinnostuksesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979