Viime aikaiset kirjoitukset tossa kyseisen pershikiän palstalla osoittaa sen ettei kannata asua siellä jos vähänkin poikkeaa väestöstä ihonvärin tai olemuksen suhteen. Voit joutua liiankin helposti silmätikuksi. Nimittäin esimerkiksi tää Kajaaniin tappo menneenä kesältä nyt on romanit saannu vähän liiankin paljon palstatilaa siellä mut vissiinkin myös semmoiset joilla ole asian tiimoilta mitään tekemistä edes asian suhteen. Ja kannattaisi käydä lukemassa niije juttuja siellä tuutte huomaan ettei monellakaan näyt äly tai edes järkikään leikkaavan!!!
Sumille ei kannata kenenkään muuttaa jos vähänkin tummaa ihossa tai ei muute sovi joukkoon
3
264
Vastaukset
- Anonyymi
...olisikohan kuitenkin kannattanut käydä se peruskoulu kokonaan , sujuisi tuo oikeinkirjoituskin paremmin..
- Anonyymi
??? Huvipaikoilla , joukkojuopumuslaitoksissa ja kuljetusalalla kyseiset väestöryhmät ovat integroituneet yhteiskuntaan vähintäänkin prosentuaalisella osuudellaan kantaväestöstä joten kyseessä lienee jonkinlainen provo ? Bolseviikkiperän poliittisessa ilmastossa ymmärtäisi jos kyseessä olisi joku riistoporvari tai oma-aloitteisesti ja -toimisesti itseään ja perhettään elättävä jota mollattaisiin , moitittaisiin ja josta leviteltäisiin juoruja mutta tämän päivän yltiösuvaitsevassa ilmapiirissä ?
- Anonyymi00003
Tsekkaa täältä kuumimmat deittiprofiilit 😈 https://Rosie.hoty.lat/Rosie#/?/?/ttfhuf1wy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185888Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845502- 1253514
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin933482- 1211261
- 571207
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301132- 38929
- 45923
- 25889