Älyllinen kehitysvammaisuus oire

Itselläni Lievän älyllisen kehitysvamman oire on jumitus jankkaaminen yhdestä samasta asiasta on, että olen kehitysvamma ihmisenä siitä asiasta intensiivisesti kiinnostunut jotkut ihmiset joilla on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma ne ihmiset on kiinnostunut yhdestä samasta asiasta minä olen aina puhunu kehitysvammasta, kissat tai uskonto aiheesta josta muut kehitysvamma ihmisenä olevat ei ole kiinnostunut.

Ja lisäksi Lievän älyllisen kehitysvamman oire on kaavamainen käytös sosiaalinen kömpelyys ja on todettu Fasd on monen kohdalla tullut kehitysvamma diagnoosina.

Ja ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja selvittämättä Fasd ne ihmiset ei osaa olla muiden ihmisten kanssa ryhmässä jne ne ei osaa toimia ohjatusti.

Ne ihmiset ei osaa ymmärtää kielto sanoja.

Ja myös ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma niillä on hyvin vahva oikeudentaju jolloin sellainen kehitysvamma ihmisenä ei tottele kieltoja.

Ja tämä on Kehitysvamma keskustelu ryhmä josta syystä tänne saa kirjoittaa ihmiset joilla itsellä Lievä kehitysvamma ja te jotka vihaatte kehitysvamma sanaa te olette rasisteja meitä kohtaan joilla on itsellä pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma.

Ja minut on estetty Verneri sivulle ei anna minun kirjoittaa kun muut ihmiset joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne ihmiset on valittanut, että minä haukun, kun kirjoitan koko ajan kehitysvamma sanaa käyttäen.

Josta syystä tämä on ainoa sivu johon voi kirjoittaa kehitysvamma sanaa käyttäen.

T. Henna Maria Koskela Espoosta

0

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

        Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
        Maailman menoa
        38
        5406
      2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

        Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
        Maailman menoa
        294
        5235
      3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

        ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
        Maailman menoa
        64
        4539
      4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

        Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
        Maailman menoa
        69
        2455
      5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

        Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
        Köyhyys
        48
        1890
      6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

        🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
        Maailman menoa
        30
        1845
      7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

        Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
        Maailman menoa
        26
        1800
      8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

        Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
        Tv-sarjat
        16
        1742
      9. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

        Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
        Maailman menoa
        81
        1735
      10. Oon kyllä välillä ollut susta

        Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
        Ikävä
        105
        1516
      Aihe