Medialle arvosana hylätty

Anonyymi-ap

Ukraina lähettää droonilennokkejaan pitkin Euroopan lentokenttiä. Asiaa ei ole käsitelty mediassa ollenkaan. Arvosana medialle: hylätty. Taas kerran täydellinen epäonnistuminen. Mikä siellä mättää?

11

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iikori jos ottaisit Vodka ryypyn, se voisi rauhoittaa.

    • Anonyymi

      Aloituksen olisi pitänyt mennä näin: Venäjä lähettää droonilennokkejaan pitkin Euroopan lentokenttiä.

      • Anonyymi

        Ja kukahan iikori sen kaasuputken katkaisi pari vuorta sitten? Wake up there eli perehtykää ulkomaan mediaan, kun Suomi vaikenee.


    • Anonyymi

      Tässä vihdoin pohdiskeleva mediakolumnisti: Ehkä länsi katsoo Ukrainan droonitoimia puoliksi hyväksyen, koska se voi samalla syyttää teoista Venäjää ja näin jatkaa militarisaatiotaan, joka tähtää Ukrainan jälkeen Valko-Venäjän ja lopulta Venäjän kaappaamiseen. Viimeinen vaihe vaatii sitten vihdoin sitä oikeaa ”laajamittaista” sotaa.

    • Anonyymi

      RyZZykän ajatuksia kaalimaan pientareelta.

    • Anonyymi

      UKRAINA ON KAATUMASSA - SIINÄ SYY VIHANPITOON...UFOt ovat taivaalla Euroopan lentokentillä - ei mitään tekemistä droonien kanssa...kuka olettaa mitäkin ja uskoo..tuo UFO-homma ei kuulu uskontoon, se on tietohomma ja kuka ei olisi huolestunut maailman tilanteesta kun ensin myrkkypiikeillä tapetaan ja vauroitetaan miljoonia vuosia kehittynyttä elinkuntaa, ei pelkästään ihmisiä vaan myös eläimiä ja luontoa...vaikka mekin ihmisinä olemme vain eläimiä vaikka koulussa aina opettivat varsinkin uskontotunnilla, että ihmiset ovat muuta ja luotuja...heh.

    • Anonyymi

      Varmasti Länsi sulkee korvansa tältä Zelenskyn pitämältä puheelta Azov-joukoille.
      https://rumble.com/v6zupcg-8-minutes-of-fascism-zelensky-bandera-azov-speech.html?e9s=src_v1_sa,src_v1_sa_m,src_v1_ucp_a
      Puhe on ylistystä Stepan Banderalle ja Azov-natseille. Media ei tule kertomaan tästä puheesta mitään lukijoilleen.
      Mutta eihän Ukrainassa ole edes koskaan ollutkaan natseja.
      Katsokaa vaikka kaikkia Läntisiä medioita ennen 24.2.2022. Niissä kaikissa julkaistiin laajoja juttuja Ukrainan natsimenneisyydestä ja miten sitä vaalitaan yhä pyhänä tavoitteena. Sen keihäänkärkenä toimivat yksityiset palkkasoturit Azov-armeijan nimen alla.
      He muodostavat kasikerroksisen Ukrainalaisen taistelujärjestelmän. Kaduilta kaapatut siviilit ovat eturintamassa taistelemassa. Azov-joukkiot vahtivat heidän takanaan, ettei kukaan karkaa rintamalta tai jos he yrittävät antautua Venäläisille, palkkasoturit ampuvat heitä selkään tai tykistökeskityksellä omiin vallihautoihin.
      Muistuttaa kovin EU:n harjoittamaa demokratiaa. Kaikki eri mieltä olevat Eurooppalaiset saavat niskaansa sensuurin ja joissain maissa heidän pankkitilinsäkin jäädytetään mielipiteiden vuoksi.

      • Anonyymi

        On sanottu, että Ukraina puolustaa länsimaisia arvoja. Niitä kun on kovin monenlaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On sanottu, että Ukraina puolustaa länsimaisia arvoja. Niitä kun on kovin monenlaisia.

        Länsi on saapunut Ukrainaan arvoineen. Ennen siellä oli itä arvoineen. Soppahan siitä syntyy.


    • Anonyymi

      Hyi hitto mitä puhetta pelleltä, joka on tapattunut monta sukupolvea Ukrainalaisia nuorista vanhoihin ihmisiin.
      Kehitysvammaiset ovat olleet erityiskohteita, joita on poimittu Kievin ja Odessan kaduita ja lähetetty eturintamalle ilman koulutusta.
      Että sellaista demokratiaa siellä päin puolustetaan ja meilläkin halutaan puolustaa.

    • Anonyymi

      Hei "journalistit", miten meni Eagle s -juttu? Oliko näyttöä tuhotyöstä, tuliko tuomioita? Entä tämä droonihapatus? Miten te ilkeätte alistua propagandan tuottajiksi? - Ukrainassa maata pyörittää banderalaiset lännen tuella. Suomessa samaa tekea eliitti, media, poliitikot vasemmistoa myöten ja asiantuntijat. Tällainen koalitio syntyi, kun ulkopuolellekaan ei voinut jäädä (vasemmisto!) , kun niin vahvat voimat olivat liikkeellä "lopullisen ratkaisun" saamiseksi. Huonosti näyttää kuitenkin käyvän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      137
      5592
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      68
      3171
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      85
      1624
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      117
      1070
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1064
    6. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      67
      896
    7. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      54
      894
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      53
      872
    9. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      157
      805
    10. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      775
    Aihe