Ukraina lähettää droonilennokkejaan pitkin Euroopan lentokenttiä. Asiaa ei ole käsitelty mediassa ollenkaan. Arvosana medialle: hylätty. Taas kerran täydellinen epäonnistuminen. Mikä siellä mättää?
Medialle arvosana hylätty
12
222
Vastaukset
- Anonyymi
Iikori jos ottaisit Vodka ryypyn, se voisi rauhoittaa.
- Anonyymi
Aloituksen olisi pitänyt mennä näin: Venäjä lähettää droonilennokkejaan pitkin Euroopan lentokenttiä.
- Anonyymi
Ja kukahan iikori sen kaasuputken katkaisi pari vuorta sitten? Wake up there eli perehtykää ulkomaan mediaan, kun Suomi vaikenee.
- Anonyymi
Tässä vihdoin pohdiskeleva mediakolumnisti: Ehkä länsi katsoo Ukrainan droonitoimia puoliksi hyväksyen, koska se voi samalla syyttää teoista Venäjää ja näin jatkaa militarisaatiotaan, joka tähtää Ukrainan jälkeen Valko-Venäjän ja lopulta Venäjän kaappaamiseen. Viimeinen vaihe vaatii sitten vihdoin sitä oikeaa ”laajamittaista” sotaa.
- Anonyymi
RyZZykän ajatuksia kaalimaan pientareelta.
- Anonyymi
UKRAINA ON KAATUMASSA - SIINÄ SYY VIHANPITOON...UFOt ovat taivaalla Euroopan lentokentillä - ei mitään tekemistä droonien kanssa...kuka olettaa mitäkin ja uskoo..tuo UFO-homma ei kuulu uskontoon, se on tietohomma ja kuka ei olisi huolestunut maailman tilanteesta kun ensin myrkkypiikeillä tapetaan ja vauroitetaan miljoonia vuosia kehittynyttä elinkuntaa, ei pelkästään ihmisiä vaan myös eläimiä ja luontoa...vaikka mekin ihmisinä olemme vain eläimiä vaikka koulussa aina opettivat varsinkin uskontotunnilla, että ihmiset ovat muuta ja luotuja...heh.
- Anonyymi
Varmasti Länsi sulkee korvansa tältä Zelenskyn pitämältä puheelta Azov-joukoille.
https://rumble.com/v6zupcg-8-minutes-of-fascism-zelensky-bandera-azov-speech.html?e9s=src_v1_sa,src_v1_sa_m,src_v1_ucp_a
Puhe on ylistystä Stepan Banderalle ja Azov-natseille. Media ei tule kertomaan tästä puheesta mitään lukijoilleen.
Mutta eihän Ukrainassa ole edes koskaan ollutkaan natseja.
Katsokaa vaikka kaikkia Läntisiä medioita ennen 24.2.2022. Niissä kaikissa julkaistiin laajoja juttuja Ukrainan natsimenneisyydestä ja miten sitä vaalitaan yhä pyhänä tavoitteena. Sen keihäänkärkenä toimivat yksityiset palkkasoturit Azov-armeijan nimen alla.
He muodostavat kasikerroksisen Ukrainalaisen taistelujärjestelmän. Kaduilta kaapatut siviilit ovat eturintamassa taistelemassa. Azov-joukkiot vahtivat heidän takanaan, ettei kukaan karkaa rintamalta tai jos he yrittävät antautua Venäläisille, palkkasoturit ampuvat heitä selkään tai tykistökeskityksellä omiin vallihautoihin.
Muistuttaa kovin EU:n harjoittamaa demokratiaa. Kaikki eri mieltä olevat Eurooppalaiset saavat niskaansa sensuurin ja joissain maissa heidän pankkitilinsäkin jäädytetään mielipiteiden vuoksi.- Anonyymi
On sanottu, että Ukraina puolustaa länsimaisia arvoja. Niitä kun on kovin monenlaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On sanottu, että Ukraina puolustaa länsimaisia arvoja. Niitä kun on kovin monenlaisia.
Länsi on saapunut Ukrainaan arvoineen. Ennen siellä oli itä arvoineen. Soppahan siitä syntyy.
- Anonyymi
Hyi hitto mitä puhetta pelleltä, joka on tapattunut monta sukupolvea Ukrainalaisia nuorista vanhoihin ihmisiin.
Kehitysvammaiset ovat olleet erityiskohteita, joita on poimittu Kievin ja Odessan kaduita ja lähetetty eturintamalle ilman koulutusta.
Että sellaista demokratiaa siellä päin puolustetaan ja meilläkin halutaan puolustaa. - Anonyymi
Hei "journalistit", miten meni Eagle s -juttu? Oliko näyttöä tuhotyöstä, tuliko tuomioita? Entä tämä droonihapatus? Miten te ilkeätte alistua propagandan tuottajiksi? - Ukrainassa maata pyörittää banderalaiset lännen tuella. Suomessa samaa tekea eliitti, media, poliitikot vasemmistoa myöten ja asiantuntijat. Tällainen koalitio syntyi, kun ulkopuolellekaan ei voinut jäädä (vasemmisto!) , kun niin vahvat voimat olivat liikkeellä "lopullisen ratkaisun" saamiseksi. Huonosti näyttää kuitenkin käyvän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922157Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n442117Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men571033- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910