Vamia: Lopettakaa pelleily noiden iin pilkkujen kanssa ja laittakaa ne takaisin oikealle paikalle!
Yritysten logojen vääristely on jo loppuunkulunut vitsi.
Yritysten logojen vääristely on jo loppuunkulunut vitsi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kreikkalainen kertoi ihmetelleensä amerikkalaisen ystävänsä kanssa. Kumpikaan ei ollut enää nähnyt Nokian nimilogoa pitempään aikaan.
Näytin uutta logoa ja Kreikkalainen ihmetteli, että mitä siinä lukee. Minä sanoin, että ei siinä lue mitään. Hän oli hetken hiljaa ja kysyi ovatko kaikki Suomessa tulleet yhtä hulluiksi kuin logon suunnittelija ja hyväksyjä.
Muuta yrityksen logoa. Siten hautaat vanhan etabloituneen yrityksen historian ja vuosikymmenien mainonnan ja viestinnän panostukset.
Sama koskee muitakin yhteisöjä. Logon pilaamiskiima iski Lahden kaupungin hallintoon. Nyt kysytään missä on se kummallisen niminen kaupunki, jossa on seuraavat kisat.