Uusia Mestareita riittää, mutta työntekijöistä pula . Uudet mestarit tuijottavat koko ajan tehokkuutta, budjettia ja aikatauluja. Uusia alalle pyrkiviä ei mielellään oteta oppiin koska se koetaan tuottamattomana. Ammattilaisilta vaaditaan pidempiä päiviä ja vaikka alalla maksetaan hyvin, korjaa verottaja suurimman potin. Tätä näkyy rakennusalalla jo liikaa ja tämän vuoksi ammattimiehet vähenee suhteessa uusiin. Uusien mestareiden kirjatieto ei tule ikinä korvaamaan työssä opittuja arvoja. Arvostakaa ammattilaisia , kuunnelkaa heitä , palkitkaa ja ottakaa nuoria heidän oppiin.
Työntekijöiden ahdinko
Anonyymi-ap
3
224
Vastaukset
- Anonyymi
Taidat olla joku apumies tai muu toistaitoinen
- Anonyymi
työssä opittuja arvoja
Olet vähä-älyinen. - Anonyymi00003
Tule tutustumaan kuumiin tyyppeihin heti! https://Michelle.hoty.lat/Michelle#/?/?/8l3oxm01p
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586612Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465690Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715325Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1435084Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204340Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463025Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202836Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282627Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32608- 792266