Vanajanlinnaan sitten piti päästä pröystäileen,duunarien puolueen! No onhan teidän porukassa useita sateen kaareen kannattajia elikä rantasaunalla isoimmat perse ei kun persu bileet.
Persut apajilla
12
310
Vastaukset
- Anonyymi
Olipahan viestiketjun avaajalla ainakin vähän asiaa mutta paljon kirjotusvirheitä, olisko viestin sisältö a ehkä koulutkin jääneet kesken?
- Anonyymi
Viestin sisältö on a. A-luokkaa siis.
- Anonyymi
Olen entinen ps puolueen äänestäjä,sitten alkoi tulee kaiken maailman hompp...ta. Kääntyi takki kok kelkkaan ja duunarit jätettiin. Ek määrää mitä äänestätte,ei purra typy.
- Anonyymi
Puhu vaan omasta puolestasi, jokainen saa äänestää ketä haluaa, vaikka sahapukkia.
- Anonyymi
Hakkarainen sanoi kun oli persuissa; ennen tuli osalla yläpää kipeeksi juomisesta,tappeluista. Nykyään alapää vaan kun nössöt asialla.
- Anonyymi
Tepi olikin persujen laadukkainta ainesta. Parhaat joutuvat aina eroamaan persuista mikä sinänsä on harmi ja jonkinlainen ihmetyksen aihe myös. Miksi näin käy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tepi olikin persujen laadukkainta ainesta. Parhaat joutuvat aina eroamaan persuista mikä sinänsä on harmi ja jonkinlainen ihmetyksen aihe myös. Miksi näin käy?
No miksi demokratia ei toimi?
- Anonyymi
Puoluetuesta ja kansanedustajien palkkiosta ei saa leikata. Se ei kerta kaikkiaan käy meille.
- Anonyymi
Pojilla oli kivat juhlat.
- Anonyymi
Vanajanlinnassahan kokoontuu muutenkin petolliset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanajanlinnassahan kokoontuu muutenkin petolliset.
Persuissa on myös uskollisia. Vaikka kuinka v*****iksi menisi niin hyvä ettei n..........ä enää tule. Heidän syytään kaikki.
- Anonyymi
..Jatkot rantasaunalla !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1133551Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m692983- 262684
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv752422Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html172242Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta312169En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään61917- 871903
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä261682