Vanajanlinnaan sitten piti päästä pröystäileen,duunarien puolueen! No onhan teidän porukassa useita sateen kaareen kannattajia elikä rantasaunalla isoimmat perse ei kun persu bileet.
Persut apajilla
12
328
Vastaukset
- Anonyymi
Olipahan viestiketjun avaajalla ainakin vähän asiaa mutta paljon kirjotusvirheitä, olisko viestin sisältö a ehkä koulutkin jääneet kesken?
- Anonyymi
Viestin sisältö on a. A-luokkaa siis.
- Anonyymi
Olen entinen ps puolueen äänestäjä,sitten alkoi tulee kaiken maailman hompp...ta. Kääntyi takki kok kelkkaan ja duunarit jätettiin. Ek määrää mitä äänestätte,ei purra typy.
- Anonyymi
Puhu vaan omasta puolestasi, jokainen saa äänestää ketä haluaa, vaikka sahapukkia.
- Anonyymi
Hakkarainen sanoi kun oli persuissa; ennen tuli osalla yläpää kipeeksi juomisesta,tappeluista. Nykyään alapää vaan kun nössöt asialla.
- Anonyymi
Tepi olikin persujen laadukkainta ainesta. Parhaat joutuvat aina eroamaan persuista mikä sinänsä on harmi ja jonkinlainen ihmetyksen aihe myös. Miksi näin käy?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tepi olikin persujen laadukkainta ainesta. Parhaat joutuvat aina eroamaan persuista mikä sinänsä on harmi ja jonkinlainen ihmetyksen aihe myös. Miksi näin käy?
No miksi demokratia ei toimi?
- Anonyymi
Puoluetuesta ja kansanedustajien palkkiosta ei saa leikata. Se ei kerta kaikkiaan käy meille.
- Anonyymi
Pojilla oli kivat juhlat.
- Anonyymi
Vanajanlinnassahan kokoontuu muutenkin petolliset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanajanlinnassahan kokoontuu muutenkin petolliset.
Persuissa on myös uskollisia. Vaikka kuinka v*****iksi menisi niin hyvä ettei n..........ä enää tule. Heidän syytään kaikki.
- Anonyymi
..Jatkot rantasaunalla !
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564155Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303662Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92381Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei92213Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491854- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181758Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511048Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79925