Kissat Torissa

Anonyymi-ap

Miten ihmiset ovat niin typeriä, että ottavat lemmikkejä hetken mielijohteesta jossain itsekkäässä tunnekaasussa? Tai ne, jotka hankkiutuvat eroon lemmikeistään jonka ovat ensin huonolla kasvatuksella ja kohtelulla pilanneet? Jotkut koitti MYYDÄ jopa vanhaa sairasta kissaparkaansa, kun "ei tule toimeen lasten kanssa". Yleisin syy "muuttunut elämäntilanne"

Miten se elämänne voi valehtelijat muka muuttua niin kovasti, ettei lemmikki pärjää mukana? Oletteko kenties kuolemassa tai matkustamassa kuuhun?

Pelkkää törkeää laiskuutta ja itsekkyyttä. Eläintä ei viitsitä kouluttaa ja sosialisoida vaivaa näkemällä, vaan mieluummin heitetään ulos perheestä jossa jopa elänyt yli kymmenen vuotta. Törkeää.

Runkkaatte puhelimianne tuntitolkulla joka päivä, matkustelette ja ryyppäätte itsenne henkihieveriin ja eläimen osaksi jää vain kärsiä ja jäädä yksin, ilman huomiota ja hoitoa jonnekin sängyn alle kyyhöttämään.

Meillä oli kotona kissoja ja IKINÄ ei niistä ollut tuollaisia vaivoja. Piste.

Älkää hankkiko MITÄÄN lemmikkiä:

1.lasten iloksi
2.koristeeksi
3.tukemaan jälkeenjäänyttä vampyyrimaista tunneminäänne

Jokainen elävä olento kokee itsensä juuri kuten SINÄ. Niillä on tunteet ja OMA, KALLISARVOINEN ELÄMÄNSÄ, jonka onnistumisesta tai epäonnistumisesta SINÄ OLET TÄYSIN VASTUUSSA.

Ja KYLLÄ. Lemmikkisi VIHAA SINUA, KUTEN MINÄKIN, jos tunnistat tästä tekstistä oman epäonnistumisesi.

💀

2

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja mieti, miltä SINUSTA ITSESTÄSI tuntuisi, jos joutuisit yhtäkkiä pois omasta perheestäsi, etkä näkisi heitä koskaan enään. Etkä edes ymmärtäisi miksi. Tai miltä sinusta tuntuisi elää suljettuna pieneen tilaan olentojen kanssa jotka joko kiusaavat tai eivät välitä tippaakaan sinusta.

      Mieti, idiootti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      95
      3443
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      3
      3337
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      50
      2353
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      76
      2301
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      86
      2266
    6. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      139
      2088
    7. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      30
      1847
    8. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      410
      1844
    9. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      116
      1772
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      40
      1605
    Aihe