Kissat Torissa

Anonyymi-ap

Miten ihmiset ovat niin typeriä, että ottavat lemmikkejä hetken mielijohteesta jossain itsekkäässä tunnekaasussa? Tai ne, jotka hankkiutuvat eroon lemmikeistään jonka ovat ensin huonolla kasvatuksella ja kohtelulla pilanneet? Jotkut koitti MYYDÄ jopa vanhaa sairasta kissaparkaansa, kun "ei tule toimeen lasten kanssa". Yleisin syy "muuttunut elämäntilanne"

Miten se elämänne voi valehtelijat muka muuttua niin kovasti, ettei lemmikki pärjää mukana? Oletteko kenties kuolemassa tai matkustamassa kuuhun?

Pelkkää törkeää laiskuutta ja itsekkyyttä. Eläintä ei viitsitä kouluttaa ja sosialisoida vaivaa näkemällä, vaan mieluummin heitetään ulos perheestä jossa jopa elänyt yli kymmenen vuotta. Törkeää.

Runkkaatte puhelimianne tuntitolkulla joka päivä, matkustelette ja ryyppäätte itsenne henkihieveriin ja eläimen osaksi jää vain kärsiä ja jäädä yksin, ilman huomiota ja hoitoa jonnekin sängyn alle kyyhöttämään.

Meillä oli kotona kissoja ja IKINÄ ei niistä ollut tuollaisia vaivoja. Piste.

Älkää hankkiko MITÄÄN lemmikkiä:

1.lasten iloksi
2.koristeeksi
3.tukemaan jälkeenjäänyttä vampyyrimaista tunneminäänne

Jokainen elävä olento kokee itsensä juuri kuten SINÄ. Niillä on tunteet ja OMA, KALLISARVOINEN ELÄMÄNSÄ, jonka onnistumisesta tai epäonnistumisesta SINÄ OLET TÄYSIN VASTUUSSA.

Ja KYLLÄ. Lemmikkisi VIHAA SINUA, KUTEN MINÄKIN, jos tunnistat tästä tekstistä oman epäonnistumisesi.

💀

2

211

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja mieti, miltä SINUSTA ITSESTÄSI tuntuisi, jos joutuisit yhtäkkiä pois omasta perheestäsi, etkä näkisi heitä koskaan enään. Etkä edes ymmärtäisi miksi. Tai miltä sinusta tuntuisi elää suljettuna pieneen tilaan olentojen kanssa jotka joko kiusaavat tai eivät välitä tippaakaan sinusta.

      Mieti, idiootti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      76
      1991
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1239
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1042
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1028
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      91
      729
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      118
      712
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      697
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      655
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      59
      608
    Aihe