Venäläiset Kajaanissa, töissä muka.

Venäjän erikoisjoukkojen miehistä on tehty Suomessa useita luotettavia havaintoja viime vuosina, tiedustelualan asiantuntija kertoo. Osa työskentelee siviili työpaikoissa naamioidakseen tiedustelu ja urkinta toiminnan. Tietoa jaetaan keskenään jopa whatsup viestinnällä. Näin myös Kajaanissa.
14677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Hyvä että ovat tulleet Kajaanin tuppukylään töihin kaikista ennakkoluuloista huolimatta.

Äänestä

Ensin töitä suomalaisille ja sen jälkeen ulkomaalaisille. Suomalainen etusijalla on oltava. Ja jos tänne mieli halajaa ja eikä saa kielitaidottomana töitä, niin eihän se ole meidän suomalaisten voi, voi.....takaisin kotimaahansa.

Äänestä

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/62bc5d1b-aa2d-456b-a887-afadc68e0dd3

Kyllä näitä venäläisiä saapuu tänne, onhan meillä venäjämieline puolue hallituksessa.
Perussuomalaiset ovat ennenkin päästäneet suomeen ulkomaalaisia 2016 niitä tuli 33000. Nytkin rajat vuotaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/62bc5d1b-aa2d-456b-a887-afadc68e0dd3

Jokainen voi miettiä tosiasioita. Millainen olisi Perussuomalainen puolue jos ei olisi maahanmuuttoa. Perussuomalaisilla maahanmuuttajat ovat tärkeitä, koska koko puolue pysyy pystyssä maahanmuuton voimasta.

Äänestä

No nehän teki keminkin uuden sellukattilan.

Äänestä

Joo minä olin siellä piällysmiehenä vaan sellun pilluussa.

Äänestä
  • Sinä et saa pillua edes tältä palstalta t. 3v suhteessa

    Äänestä

Sisäministeriä taitaa enemmän kiinnostaa suomalaisten kotien salakuuntelu.

Äänestä

Liekö kukaan niin tyhmä etä whatsuppia käyttäisi, sen tietoturva on heikko

Äänestä

Lehtikankaal drooneja lennättelee prikaatin suuntaan näkyi kuun valossa 2 kpl

Äänestä
  • ammu alas ne

    Äänestä

Venäjällä naiset käyvät myös armeijan ja heitäkin on värvätty vihreiksi miehiksi. Julkisella puolella suomessa työskentelee noin 27000 venäläistä naispuolista.

Äänestä

Kyllä veljet olette oikeassa. Lisäksi tummia palkataan myös tiedustelemaan asioita. Töissä valvovat mitä kainuun teollisuudessa rakennellaan ja pyritään vaikuttamaan yrityksissä sisäisesti. Tarkkana veljet ja siskot.

Äänestä

Aurinkoinen siivousfirma

Äänestä

Karkoittaa pitäisi kun työttömiä on paljon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän erikoisjoukkojen miehistä on tehty Suomessa useita luotettavia havaintoja viime vuosina, tiedustelualan asiantuntija kertoo. Osa työskentelee siviili työpaikoissa naamioidakseen tiedustelu ja urkinta toiminnan. Tietoa jaetaan keskenään jopa whatsup viestinnällä. Näin myös Kajaanissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu