Kyseisen talon suojelumerkintä tulisi poistaa, jos sellainen on …? ja koko rumakompleksi tulisi purkaa mahdollisimman nopeasti. Talo on ruma, huonokuntoinen, liian keskeisellä paikalla. Korjaaminen maksaisi paljon, liiketiloja on Imatralla ennestään paljon tyhjillään. Ylläpito maksaa tyhjänä kaupungille, paljonko rakennuksessa on mahdollisesti asbestia…?? purkuhinta vain nousee.
Väärätalo purettava, ja äkkiä
Anonyymi-ap
7
181
Vastaukset
- Anonyymi
Purkuhinta noin 380 000€ sen alle ei kannata tarjota.
- Anonyymi
Ei sitä tarvitse ylläpitää kun ei ole lämpöjä eikä vesiä. Ne on katkaistu aikoja sitten.
- Anonyymi
Kummitustalo keskellä keskustaa. Herätys! Jotain pitää tehdä!
- Anonyymi
Tän kylän purkuhommat on pohjaton kaivo, ei tarvitse ihmetellä teitten huonoa kuntoa.
- Anonyymi
Kummitustalo ois matkailuvaltti!
- Anonyymi
Eikös se pureta. Hyvä niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135