Tarkoitus oli matkustaa Prahaan mutta nyt maa on syytä panna matkustusboikottiin koska uuden hallituksen johtaja Babis lopettaa Ukrainan tukemisen. En aio tukea sellasen maan kehitystä eurollakaan joka yhtäkkiä heittäytyykin putinin tukijaksi. Tähän saakka olen pitänyt tsekkejä esimerkillisenä kansana koska osaltaan estävät diktaattorin valloitussotaa. Kerron tämän kaikille tuntemilleni henkilöille sekä vaikutan somen kautta. Älä matkusta tsekkiin!
Matkakohde uusiksi
5
175
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, juodaan tsekkiolutta vaan täällä kotimaan kamaralla.
- Anonyymi
Tuote on kyllä hyvä mutta nyt sekin saa jäädä kaupan hyllylle. On niitä muitakin yhtä hyviä. Putinin kelkkaan lähtenyt pannaan kaikilta osin poikottiin.
- Anonyymi
Tsekkiläiset eivät kaipaa sinua vierailulle. odottavat jospa idästä tulisi väkeä kuten syyskesällä 1968. Tuolloin panivat hanttiin mutta nyt toivottavat tervetulleiksi.
- Anonyymi
Olisipa Tsekillä ja venäjällä yhteistä rajaa niin saisivat helposti maahansa uudet isännät. Vaikka ovat natossa en panisi tikkua ristiin tsekkien puolesta. Itsepähän ovat valinneet puolensa. Nauttikoot siitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisipa Tsekillä ja venäjällä yhteistä rajaa niin saisivat helposti maahansa uudet isännät. Vaikka ovat natossa en panisi tikkua ristiin tsekkien puolesta. Itsepähän ovat valinneet puolensa. Nauttikoot siitä.
Oikein antaa paskojen huolehtia itsestään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1843389Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1042595Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82459Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572432Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276942361Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman72021Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01780Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling391719Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321643- 841388