Alkaa pikkuhiljaa vituttaan kun kokoajan pitäis hallituksen saada nyhjätä viimeisetkin ropot eläkkeestä ensin meijän ikäluokka teki töitä 8 v ilman että siitä ois eläkekertynyt nyt ei kohta riitä vuokrien jälkeen ees elämiseen että turhaan oon 48v tehnyt töitä tappakaa vaan kaikki tulevat eläkeläiset nälkään tai siihen ettei oo lääkkeisiinkää varaa kyllä sitä siellä omia eläkkeitä nostetaan harvasen vuosi pistetään politiikkojenki eläkkeet samalle tasolle kuin muittenkin työläisten
Politiikka
Anonyymi-ap
2181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei eläkkeitä ole leikattu.
Eläkkeethän lopetettaisiin, mutta se on oiva verotuksen muoto. Pakkomaksu 25% eläkkeeseen jonka saa muut. Maksajia vaan ei ole enää ja se on pulma.
Koko eläkkeen saisi lopettaa ja ottaa tilalle sosiaaliturvamaksu. Varat pois eläkefirmoilta jotka väärinkäyttävät eläkerahoja sijoittamiseen yms josta kukaan ei kanna oikeaa vastuuta.
Pelkkiä paskalaitoksia nää eläkefirmat.