On se ihme, kun varallisuutta kertyy ilman omaa ansiota, puolison toimesta, niin se muka oikeuttaa epäasialliseen käytökseen. Ollaan olevinaan niin hienoa ja tärkeätä unohtaen ne, jotka ovat auttaneet ja tukeneet kriisien keskellä.
Rikkaat ja töykeät
18
807
Vastaukset
- Anonyymi
Näinhän se menee, kun kaksi varakkaiden aviomiesten puolisoita istuu kahvilassa juomassa lattee ja keskustelemassa:
Nainen 1:" Minun mieheni on nyt impotentti". Johon Nainen 2 vastaa: "Ajatella, ja ihan peruskoulupohjalta." - Anonyymi
No voi voi. Mitä tässä hätää voi moittia muita kun on varaa
- Anonyymi
Eräskin yritys automatisoi kaikki toiminnot, kun työnjohtajana toiminut yrmy kommunistiperheen kasvattimuija tuittuili työntekijöille.
- Anonyymi
Mikäs firma näin teki?
- Anonyymi
Juu. Yhden yrittäjän vaimosta on tullut niin tärkeä ja hieno omasta mielestään. Lähärin koulutus ja jutut kuin 8 vuotiaalla. Ei osaa puhua kuin itsestään.
- Anonyymi
Tälleen parasta kun nostaa miljoonatulot ja pistää epämiellyttävät pihalle silloin tällöin.
Osa työntekijöistä on helvetin kateellisia kaikesta ja sitten sen näkee työnjäljestä.
Vaikka käyn kehityskeskustelut ja kysyn onko kyse rahasta ja nostanko palkkaa, kyräily jatkuu.
Noh niitä ei sit tarvita. - Anonyymi
Kaikista mul.....n pomo on kun vassari sahuri pääsee pomoksi.
- Anonyymi
ei taida nuoleskeleva persu olla sen parempi johtajana kuin työntekijänäkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei taida nuoleskeleva persu olla sen parempi johtajana kuin työntekijänäkään.
Miten siellä Neuvostoliitossa menee? Vieläkö korruptio kukoistaa ja rikollisuus rehottaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten siellä Neuvostoliitossa menee? Vieläkö korruptio kukoistaa ja rikollisuus rehottaa?
Etkö enää saa lehtiä sinne mielisairaalan suljetulle osastolle vai miksi tietosi ovat vääristyneet.
- Anonyymi
Kuten täällä nähdään, sosiaalitoimiston asiakkaat ovat niitä kovimpia rääkyjiä.
Demarit, kamalia ihmisiä.
Sdp- hirveä puolue.- Anonyymi
***** viiden tähden mielipide.
Köyhien puolueet tarvitsevat köyhiä. Ne pitävät puolueen pystyssä. - Anonyymi
Perussuomalaiset, nuo kaljakuppiloiden jämäkaljaimurit riitelevät keskenään tupakantumpeistakin.
- Anonyymi
Joo. Yksikin on niin olevinaan. Miehensä on paljon ulkomailla ja sillä aikaa hienossa talossa ramppaa vaikka mitä "raksaraneja".
- Anonyymi00017
Kyllä. Moniongelmainen talous, mutta rahaa on somessa pelkkää loistetta
- Anonyymi00018
Sellasta se on, rahaa löytyy ja antaa palaa. Mitä niitä säästämään
- Anonyymi00019
Kun firma on perustettu vuosikymmeniä sitten, ja tehty kaksi sukupolven vaihdosta eli isältä pojalle, pojalta pojanpojalle, niin tämä viimeisen sukupolvi tuhoaa yrityksen. Niillä kun ei ole tarvittavaa koulutusta eikä osaamista firman toiminnasta. Näin on käynyt useita kertoja tälläkin paikkakunnalla.
- Anonyymi00020
Eräs rouvakin on niin olevinaan hieno. Todellisuudessa lähinnä muistuttaa ylileveää kansanterveysriskiä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875075Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,244465Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1442934- 522531
- 271939
- 561873
- 771814
- 221787