🌟 Positiivisuusviikon kunniaksi kutsun sinut mukaan levittämään hyvää mieltä! 🌟 Kirjoita kommentteihin asioita, joita arvostat kanssasättäreissäsi – olipa kyse ystävällisyydestä, huumorista, tuesta tai yhteisestä naurusta.
Osallistuminen on täysin vapaaehtoista, mutta lämpimästi suositeltavaa. Sivuvaikutuksina saattaa ilmetä lisääntyneitä ilon, kiitollisuuden ja yhteyden tunteita 💛
Levitetään yhdessä valoa ja hyvää fiilistä – yksi kommentti kerrallaan!
Positiivisuusviikon haaste!
13
334
Vastaukset
- Anonyymi
🤣 Tulet hämmästymään viestitulvaa ketjussasi! 😂
- Anonyymi
Onhan tää täällä keskusteluja luettuani todella vaikea aihe, alkaa kehumaan.
Minusta sätissä on onneksi monia täyspäisiä ja fiksuja tyyppejä. Monet naurut on saanut ääneen hihitellä. Jatketaan samaan malliin :-D - Anonyymi
Suurin osa Chatissa kohtaamistani ihmisistä ovat kuin auringonsäteitä sateen jälkeen – täynnä lämpöä, ystävällisyyttä ja iloa, jotka tekevät jokaisesta keskustelusta kuin juhlan sydämelle!
- Anonyymi
Ihanat ihmiset 🧑✈️👩🚀👨🎤👩🎨🧕🧑🚒👰🤵♂️🧛♂️🧝🙅♀️🙇🤷💆♀️👩🦽🤹
- Anonyymi
Arvostan huumoria joka saa minut hymyilemään tai nauramaan. Sellainen huumori ei ole nauramista kenellekään toiselle, vaan nauramista yhdessä. Arvostan myös niitä jotka huomioivat toisia. Harvinainen ja hieno ominaisuus tässä minä-minä maalimassa.
- Anonyymi
Arvostan ystävällisyyttä, mukavuutta, huumoria, vertaistukea, tilannekomiikkaa, tietoa, taitoa, luotettavuutta, rauhallisuutta, asiallisuutta, vitsejä (vanhojakin), yksityisyyttä.
- Anonyymi
Sättiruno: Ilo irti!
Hei sinä siellä, ruudun takana, aamu voi alkaa vaikka kahvin makana. Jos sade ropisee, ei haittaa lain, aurinko paistaa sun sydämeen ain.
Naura kun voit, ja hymyile vaan, elämä tanssii – ei tarvitse suunnitelmaa. Jos kengässä kivi, niin potkaise pois, maailma on sun, ei mikään ois toiss’.
Tänään on päivä, ei eilinen jää, tartu hetkeen, tee siitä juhlapäivä. Sano "jee!" vaikka syytä ei ois, ilo on lahja – ja se sulle sois.- Anonyymi
Arvostan myös noin antaumuksellista runon lausuntaa, puolikasin aikaan aamusta, kohteena sättiasioissa liikkuva somekansa. 🌻🌻🌻
- Anonyymi
Tahtoisin mitä nöyrimmin nostaa tässä yhteydessä esiin myös chattimme eräänlaiset sankarit - rohkenisin jopa kutsua heitä Chatin Intelligentsiaksi. Tarkoitan nyt niitä ylväitä tunteen ja älyn jättiläisiä, jotka väsymättä antavat meille itsestään, meitä opastaen ja sivistäen, uskoen ja luottaen tavan chattarin kehityskelpoisuuteen.
Heidän järkensä ja sydämensä poikkeuksellisen voimakas tahto vie heitä eteenpäin toimimaan koko chatin ja kaikkien siellä hyväksi.
Kuinka monta kertaa meidät onkaan ohjattu oikealle polulle silloin kun hyveellisyytemme ei ole aivan riittänyt moraalisesti tinkimättömään käytökseen!
Kuinka monta kertaa meille on jaksettu lempeästi opastaen toistaa tietoa silloinkin kun on meillä on ollut haasteita oppivaisuuden ja tiedolle avoimuuden suhteen!
Kuinka monta kertaa meille on osoitettu, että me ( juuri Sinä ja Minä ) olemme puutteistamme huolimatta hyväksytyt tasavertaisesti osallistumaan ihmisyyden asiaa eteenpäin vieviin keskusteluihin.
Tiedän ettei minun tarvitse nimetä heitä, tiedätte kyllä keistä on kyse. Osoitan kiitokseni heille!- Anonyymi
Tuollaisia ihmisiä ei sätistä hevillä 🎵🎵🎵 löydy, turhaan, niin turhaan sanailet jonnenjoutavuuksia. Kukaan ei halua chat-juttu-kavereidensa kehittyvän paremmaks tai edes tasavertaiseks. Mutt comsi comsa: ihminen on herkästi oppivainen, kehityskelpoinen alaston GorillaPaviaaniTarsiiri, tiedon valtaisalla tutkimattomalla polulla. On vain itsestä kiinni mitkä banaanit kiinnostaa! Kiitos kuuluu myös sinulle, vaikkemme tiedä mistä on ees kyse!
- Anonyymi
Tiedän ettei minun tarvitse nimetä heitä, tiedätte kyllä keistä on kyse. Osoitan kiitokseni heille!
- Anonyymi
💕Ihanaa perjantaita ja tulevaa viikonloppua 💕
- Anonyymi
Kiitos kaikille kommentoijille ja mukavaa alkanutta viikkoa. Annetaan senkin olla positiivinen 💕
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit835983KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3094987Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202638Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei442569Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852721766Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1011645Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171501- 1051407
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331373seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1181356