merkki/ malli?
missä ne tilastot viipyy
missä ne tilastot viipyy
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Torstaina koet taas joka kuukaudenvaihteen pettymyksen.
5614
jatkuuko nykyään kk yli viikolla?
Häh?
Toyotaa halvalla kilpiin kampanja jatkuu koska hybridien ja ladattavien hybridien verotus nousee ja myynti loppuu käytännössä siihen. Muuttaa sähköautot aina vain houkuttelevammaksi vaihtoehdoksi.
Mitäs Toyota myy kun ei ole kunnon sähköautoa mikä menisi kaupaksi.
Yhyy voivoi onko nyt tojotistin onnen päivä viety pois? No elähän hättäile, ne teidän tilastot on vaan vähän viivästyneet tällä kertaa. Kyllä se siitä. On se tojota vielä ihan hyvä auto.
Olipas komea voitto jälleen Toyotalla.
Milloin se Sukisuki oikein tulee?
syy?
hyssss
Kyllä siinä taas niin pääsi käymään että Toyota oli syyskuussakin ylivoimainen ykkönen! Kansanauto jäi pronssille kun Tesla otti hopeaa. Viisi Toyotaa koko maailman top kympissä on kyllä veret seisauttava saavutus jot muut valmistajat kadehtii.
Yariksia myyty pilkkahintaan, että Tojo pysyi ykkösenä. Eihän niitä kukaan mies voi ihan tosissaan ostaa omaan käyttöön.
Nomutta, onko taas myyty vääriä malleja väärille ohmisille?
Mieti nyt Yarista autojen rinnalle.
Voihan sitä pettymystään ja kiukkuaan noinkin yrittää lieventää kun Toyota on taas näyttänyt kaapinpaikan pikkusinteille.
5614 on ekokuun jälkeen kultainen luku joka saa Toyotan omapojan kykkyyn.
Yariskin on luokkansa ylivoimainen ykkönen. Mikä siinäkin on ettei muut pärjää?
Traficom laatii Suomessa ensirekisteröintitilastot. Ei minulla ole niihin mitään osuutta. Rölli laatii itselleen omaia tilastoja kun Toyota dominoi.
Sarja Pizzakuskit ja siivouspalvelut
Nomutta, miksei niille kelpaa Poloiset ja Häbiät? Miksi vain Yaris?
Yaria on ylivertainen auto muihin verrattuna. Se on kaikissa ominaisuuksissa paljon muita edellä. Se on mukava, hiljainen, ergonominen ja paras ajettavuudeltaan tuossa kokoluokassa. Se on kestävä, viaton ja ruostumattomuuden ansiosta pitkäikäinen. Siinä syy miksi muut ei Yarikselle pärjää.
missä merkki ja mallitilastot syyskuu?
Kysy Traficomilta.
Tojouskovaisten tilastokyttääjien ansiosta trafin sivut jumissa..
VW Group vie kuitenkin kokonaistilannetta isolla erolla seuraavaan, ei siis mitään uutta jännää.
Hitlerin kosto jyrää !!!
Toyota johtaa kokonaistilannetta peräti kahdella miljoonalla autolla! Oliko uutta tietoa? Suomessa Teslakin jo pyyhkäisi kansanauton ohi. Mitään vw groupia ei trafin tilastossa tunneta. Etkö tiennyt?
Toyota on kestävä auto. Niissä ei koskaan ole vikoja ja ne eivät ruostu. Ominaisuuksissakin muita edellä. Siinä syy miksi Toyota on suosituin automerkki.
iso auto rav4 maailaman suosituin juu
Mikä siinäkin on että Toyotan malleista niin moni on niin suosittu?
https://automyyntiin.fi/autojen-viat/vw-oljynkulutus/
syy on heikko saksalainen laatu
tuohon vielä DSG ja muut moottoriviat tfsi ja tsi moottoreissa....
googlaamalla saat selville-mm Simo Lammikko VWaudi
Mainoksiinko sinä luotat ja panostat?
VW on syyskuun lopussa edellä 5939 autoa Toyotaa konsernitasolla.
Vw, edellä??? Taisit laskea nyt muitakin merkkejä volsuisi joita ei edes rekisteröidä volkkareiksi? Trafin tilastossa on oikea tieto. Toyota siellä näkyy olevan yksi ylitse muiden.
VW Group on monta merkkiä ja mallia ja luku 5939 on sinulle ilmeisen ylitsepääsemätön asia ja masentaa liikaa?
Nomutta, ei sitten pätkääkään! Maailman tilastossa jossa konsernien valmistusmääriä tilastoidaan niin Toyota sielläkin on ylivoimainen ykkönen. Kaksi miljoonaa autoa jo edellä vikavagenkruppia. Etkö tiennyt?
Entäpä sitten, meillä sivistyneessä maailmassa ei saastuttavia autoja saa enää myydä ja ostamme parempia ja kalliimpia autoja.
"Sivistyneen maan" konsernissa on ylivoimaisesti paras kokemus saastuttavimmista autoista kun pöllytys oli 40- kertaista ?
Missä kk tilastot?
llll