Koirani on nyt vielä ihan pentu, mutta kun saadaan rokotukset kuntoon ja vielä vähät treenataan kotona, niin pitäisi koirakouluun lähteä ihan hauvan ja omistajankin pääkopan takia. Siispä kysyn, järjestetäänkö Kajaanissa jatkuvasti tällaista pentu-/koirakoulutusta ja paljonko maksaa? Paavolassako järjestävät ja millä tavalla ilmoittaudun? Voisitte tietenkin kommentoida ja kertoa omia kokemuksianne koulutuksesta.
Koirakoulut
koiraimmeinen
2537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Alkaa taas elokuussa muistaakseni uudet toko ryhmät ja myös jatkoryhmät. Itse olin alkeisryhmässä joka alkoi toukokuussa ja loppu kesäkuun lopussa pidin kovasti ja itsepäinen pentuni oppi kovasti olemaan muiden koirien kans mikä mulle oli tärkeä asia mitä hain ja toki siel oppi kaikkia käskyjä.Hyvähän se ois olla kerhon jäsen niin tulisi etuja eläinkaupassa ja kerhopostia yms (itse olen makso 12e) mutta se ei ole pakollista, eikä ne toko koulutukset maksa mitään.Koti-Kajaanissa ja Kainuun Sanomissa tulee ilmotukset ennen koulutuksia kun niihin ilmottaudutaan.Käy kattoo noilta sivuilta mitä löytyy.. :)
http://www.tutka.net/~dunadan/kstk/
katselin seurakoira ja terrierikerhon sivuilta koulutuksia niin siellä on ollu myös pentukerho.. mut se on loppunu jo et jos sua se kiinnostaa niin kannattaa varmaan soittaa sille pitäjälle :)