Jos linux maksaisi 10e niin kukaan sitä ostaisi...

Anonyymi-ap

..mutta kun sen saa ilmaiseksi niin ongelma otetaan vastaa ilolla.
Samalla idealla monet toimivat jos saisi matolääkeitä niin ne kannattaa ottaa kun ilmaiseksi saa! :D

Tämä ei ollut vitsi!...

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voit tehdä lahjoituksesi suoraan distron tilille - maksu on vapaaehtoinen ja summakin on vapaa-valintainen. Joskus lahjoittelin paypal-tilini loppusaldon kun lakkautin sen. Yleensä maksamalla pääsee käsiksi distron ylläpitäjän tarjoamiin palveluihin - vähintäänkin www-saitille. Servereitä voidaan myös ylläpitää puolestasi ja jo n. 30 000€ hintaan saa vuosilisenssin, johon sisältyy pari viikkoa koulutuksia ja tarvittaessa konfigurointiapua eri ohjelmistoille. Serverifarmi voi olla esim. 1000 serverin klusteri.

    • Anonyymi

      Haist sinä windowsrölli iso paska, Tiedät itsekin että kyllä linuxia myös ostetaan, mm. Red Hat on kaupallinen jakelu ja sitä käytetään yrityksissä yleisesti!

    • Anonyymi

      Halvin Red Hat vuoden lisenssi 314,40 €.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      113
      3570
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      31
      3069
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      128
      2604
    4. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      199
      2027
    5. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      13
      1914
    6. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      14
      1862
    7. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      35
      1851
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      120
      1820
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      29
      1751
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1694
    Aihe