TV -mainoksen mukaan: "Pariisi 81€ - viimeistä päivää tänään".
Mutta mitä tuo tarkoittaa?
Pääseekö Pariisiin ja takaisin Helsinkiin 81 €:lla ?
Vai onko tuo 81€ Pariisiin hinta yhdensuuntaisesta lennosta, jolloin paluumatka maksaa vähintään toiset 81€ (ellei enemmänkin) ?
Lisäksi täytyy ottaa huomioon, että matkustuspäivä myös vaikuttaa hintoihin.
Eli millä hinnalla oikeasti pääsee Pariisiin ja takaisin Helsinkiin - ja milloin pitää matkustaa jos haluaa sen halvimman hinnan lipulleen ?
Finnairin tarjoushinnat ?
Anonyymi-ap
4
506
Vastaukset 4
- Anonyymi
Liian vaikea mennä katsomaan finskin sivuille?????
Finnairin sivuilla olevasta hinnastosta tuo tieto lähtökohtaisesti löytyy.
Mutta on yhdensuuntainen lento tietyillä lentopäivillä ja käsimatkatavaralla.
Eli on sellainen "alkaen" hinta joka käytössä lähinnä mainostustarkoituksessa.- Anonyymi
Muistakaa, veronmaksajat maksaa halvat liput.
Lentopolttoaine verovapaa.
Bensiinissä autoilijat maksaa veron piilotettuna.
Härskiä koska verorahoilla kustannetaan koko lentämisen kulut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051770
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461179Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231000Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172849Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48722
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14702Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636