Logik pesukone

Anonyymi-ap

Onko kellään tietoa missä tuollaisia pesukoneita kootaan?

7

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turkki, Slovenia, Romania. Joku näistä. Halpamerkki niin kuin Candy, Hoover, Matsui, Elvita, yms.

    • Anonyymi

      Home connect sovelluksesta voisi selvitä kohdasta valmistusmaa. Jäämme odottamaan viestitulvaa aiheesta.

      • Anonyymi

        Kyllä huomaa, että olet pelkkä idiootti trolli jolla ei ole ihan kaikki kotona. Etkä ole mitään muuta. Katsos kun Home Connect -sovelluksessa ei ole sellasta kohtaa. Jos olisit muuta kuin trolli tietäisit sen.

        T. miksuh


    • Anonyymi

      Ohjevihkosesta löysin vain Kreikan maatunnuksen GR mutta se ei oikeastaan kerro muuta kun että se ohjevihko voi olla painettu siellä

    • Anonyymi

      Mitä sillä on väliä? Omistusjärjestelyt ja kasauspaikat vaihtelee kun sopimuksia uusitaan ja kauppaa käydään. Eipä niillä merkeillä enää maaidentiteettiä ole.
      Kiinassa, turkissa ja itäeuroopassa niitä kasaillaan. Osia tuotetaan ympäri maailmaa.

    • Anonyymi

      Logik on kodinkoneiden ja elektroniikan merkki, joka tunnetaan edullisuudestaan ja laajasta tuotevalikoimastaan. Sitä myy pääasiassa brittiläinen Currys PLC -vähittäiskauppaketju.

      Brändin omistaa Currys PLC, joka myy tuotteita pääasiassa omissa myymälöissään ja verkkokaupassaan

      Vaikka brändi on edullinen, sen tuotteiden laadusta ja kestävyydestä on esitetty joitain epäilyjä, ja sitä suositellaan harkitsemaan erityisesti tilanteissa, joissa tarve ei ole kovin suuri.

      Eli kyse ei ole siitä missä se on rakennettu oli sitten vaikka puussa rakennettu vaan brändin imagosta ja tässä tapauksessa se perustuu edullisuuteen, kun jollain mielellä se perustuu pitkäikäisyyteen ja luotettavuuteen jne. Mielellä ainakin aiemmin valmistus perustui hyvin pitkälle itse kaiken tekemiseen, kun muilla se perustuu enemmänkin hankinta ketjuihin eli osat voivat tulla mistä tahansa maasta ja kokoonpanokin suorittaa missä tahansa maassa.

      Laatuun panostaminen nostaa tuotteen hintaa vahvemmat ja kestävämmät materiaalit maksavat luonnollisestikin enemmän eli lauta 20x100 on edullisempi kuin 50x100 tavara kakkosnelonen tai fe37 patarauta on edullisempaa kuin fe52 rauta joka on joka suhteessa kestävämpää. Nykyisin ei käytetä fe merkintää vaan S235 ja S355 joka käytännössä on sama asia vetolujuus ilmoitetaan megapascaleina kg:n sijaan. Ennen fe37 luokitus tarkoitti 37kg kuorman kestoa neliömillimetrille ja oli selvästi käytännöllisempi kuin tämä uusi, jossa pitäisi kuorma muuttaa pascaleiksi lujuutta laskiessa tai pascalit kiloiksi. Lisäksi pascalit ilmoitetaan neliösenttimetriä kohden mikä pitää myös huomioida laskelmissa.

      • Anonyymi

        Assi eksyi aiheesta ja alkoi luennoimaan. Sovelluskenttä jäi esitelmöimättä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      39
      13918
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5481
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      200
      5089
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      86
      4278
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3561
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3058
    7. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      6
      3049
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      14
      2939
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2801
    10. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2517
    Aihe