Sanoisin että kannattaa niiden ajatella samoin kuin minä että jos joku sanoo ilkeästi kuten esim "olet huono ihminen" niin ei kannata välittää semmosesta kommentista koska jos tiedät olevas ihan tarpeeks hyvä tyyppi niin ei silloin voi edes loukkaantua.
Mulla kesti yli 40 vuotta ennenkuin oivalsin vasta. Parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
jos esim joku kadulla /kasvotusten sanooo hankalasti niin ei muuta kuin kävelet vain pois kylmänrauhallisesti paikalta eli ei mitään reaktiota.
nykyään ei vois vähempää kiinnostaa mitä muut sanoo minusta
3
156
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä aivan samoin. Nyt kun ei ole enää töihinkään sidottu eikä ole minkäänlaisia pakkoliitoksia mihinkään suuntaan ei kiinnosta yhtään mitä muut minusta ajattelee. Onneks asun senverran isossa kaupungissa että tuttujakaan ei tule vastaan kun kaupungilla kuljen, saan olla ja kulkea ihan rauhassa . Saan olla, tulla ja mennä just niinkuin itse haluan.
- Anonyymi
saanks kyssyy että ookko sä työelämässä vai sen ulukopuolel? Mä en käy duunissa. Oon sairaseläkkeellä(saan takuueläkettä joka kuukausi).
oon auttanut isääni hänen työjutuissa sen mitä pystyn. Epäsosiaalisuuteni vie usein mehut minusta ja epäsosiaalisuuteni aiheuttaa sen että oon asiakaspalvelussa lähinnä mykkä ja isä hoitaa puhepolitiikan. - Anonyymi
mul noi samat rutiinit aina = herääminen varhain aamulla, usein kello 6.00 , kahvinkeitto, hampaidenpesu, puhfdistan myös hampaanvälit , tietokone auki (mie oon vanahanaikainen käytän tietokonetta), musankuuntelu aamuisin, sitten autan isää hänen työjutuissa jos tulee soitto että pitää lähttee ja aamupala pitää syyä toki. ei ihan joka päivä mut säännöllisesti kävelylenkkejä teen myös. Matkojen pituus vaihtelee 3 kilometristä 8 kilometriin. kello 11.00 tai bvähä aiemmin on lämmin ateria. kahen aikaan päivällä toinen lämmin ateria. viijen ,maissa kolomas lämmin ateria. iltapala. Saunakin saatan lämmittää ja lämmittää taloa puilla (meil on sähkö/puulämmitys). omasta mettästä hommataa puut. Ruuvin avulla tehhään niistä pitkiä halkoja jotka sitten moottorisahalla pikkuhaloiksi liiterii.
talossa on myös aina kunnostettavaa ja ulkorakennuksessa. kesäisin nurmikonleikkuu ja talavella lumityöt.
Paljon on luppoaikaa .
Lähinnä pelot ja epäsosiaalisuus on pitäneet minut pois vieraan työstä/työelämästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen262718Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402352Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621318Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3001234- 41996
- 42977
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh100944- 77904
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94828Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin177812