Millasia ruokapaikkoja suosittelette?

Anonyymi-ap

Ekaa kertaa tulossa marraskuussa. Mikä teidän ehdoton suosikki ruokapaikka ja miksi. Itse tykkään yleensä buffet- lounaista, saa itse valita mitä haluaa.
Kiitti kun kerrotte!

9

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sorry, siis Fuengirolaan tulossa.

    • Anonyymi

      Jumalahan on auringon yllä jossain kaukana ellei vatsa ole se.

      • Anonyymi

        Missähän kyseinen paikka on Fugessa, ja millasta ruokaa tarjolla?


    • Anonyymi

      Ei taida buffetpaikkoja juurikaan olla.
      El Lobo Negrossa tuhtia ruokaa. paljon voita, kermaa ja suolaa.

      • Anonyymi

        Vanha keino saada ruoka hyvän makuiseksi, mutta olisko kovin terveellistä? Kai siell onjotain vihannespitoista myös?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vanha keino saada ruoka hyvän makuiseksi, mutta olisko kovin terveellistä? Kai siell onjotain vihannespitoista myös?

        Katso ruokalista. Heillä on ihan vanhanaikaiset nettisivutkin josta löytyy ruokalista. Paikka on lounasravintola. Hyvin suosittu paikka, melkein aina tungokseen asti täynnä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katso ruokalista. Heillä on ihan vanhanaikaiset nettisivutkin josta löytyy ruokalista. Paikka on lounasravintola. Hyvin suosittu paikka, melkein aina tungokseen asti täynnä.

        Naamakirjakin tietysti löytyy, mutta kun en ole sen jäsen en pysty kuin vilkaisemaan. Siksi suosittelen nettisivuja.


    • Anonyymi

      Lobo Negro vaikuttaa hyvältä ja edulliselta ruokapaikalta, ruokalista kiva. Taitaa olla hyvinkin suosittu, ja usein täynnä asiakkaita, ainakin nettisivujen mukaan.
      Kiitti vinkistä! Ap.

    • Anonyymi

      Muutama hyvä kokemus myös Bahia nimisestä ravintolasta Los Bolichesin Pedro Cuevas aukiolla. Erittäin ystävällinen palvelu ja ruoka oli joka kerralla hyvää. Ei kaikkein halvin paikka. Kävimme isommalla porukalla ja espanjalaiseen tapaan laskua ei suostuttu jakamaan. Piti siis suurin piirtein laskea mitä kukin tilasi. Lähellä sitä mediapersoona Jethron Jetis Kebab. Tosin siinä en ole koskaan käynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      136
      3645
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      128
      2576
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2136
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      23
      2033
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      29
      1603
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1599
    7. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1580
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      31
      1022
    9. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      952
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      64
      936
    Aihe