Ei älynnyt tarkastaa autosta yhtään mitään ja yllättyi kotonansa, kun auto ei ollutkaan lataushybridi. Poliisit uskovat satuja ja tarinoita ja tässä on tulos. Ilkesi vielä änkeä nimellänsä ja naamallansa lehteen. Ei pidä ihmetelle miksi rikoksia ei saada selvitetyksi.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/e5379488-8d94-4483-8175-960cf0b1677d
Poliisi osti lataushybridin
7
154
Vastaukset
- Anonyymi
"Poliisit uskovat satuja ja tarinoita ja tässä on tulos."
Aika rankka yleistys. - Anonyymi
Ei poliisikoulussa opeteta autojen tekniikkaa. Siellä opetetaan vain, kuinka narkit saadaan kiinni.
- Anonyymi
Poliisikoulu oli 1950 luvulla Suomenlinnassa.
- Anonyymi
Eli taitavasti toimittu naiskonstaapelilta.
- Anonyymi
Jep jep. Tällainen bimbo on sitten rikoskonstaapeli. Eipä ole ihme, että rikosten selvitysprosentti on niin surkean alhainen, kun yhteiskunnan heikoin aines tukityöllistetään poliisissa.
- Anonyymi
Kohtalaisen hyvä palkka, hyvä eläke, eivätkä työt rasita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohtalaisen hyvä palkka, hyvä eläke, eivätkä työt rasita.
Kaikki työt voi priorisoida pois ja asettaa edellee vierailut päiväkoteihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13714378Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va325981SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1565567Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3094389HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.484184"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant163642Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan273591Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan642672Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.951482