Mariella Kristel

nimellä kastetaan tyttömme ensi viikonloppuna.
6619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kristel?Onko sellaista nimeä edes olemassa?Mietinpä vaan

Äänestä
  • Kristel tai Christel on ruotsalainen tytön nimi, joka löytyy ruotsinkielisestä allakasta ja nimipäivääkin voi siis viettää.

    Äänestä

Mariella,Miranna,ja Mirella kaikki nättejä nimiä! Onnittelut tulevan juhlapäivän johdosta.:)

Äänestä

Mun luokalla oli yks poika, jonka nimi oli Kristel. Kait se sit on kummankin sukupuolen nimi... En kyl itse laittais tytölle ku pidän sitä pojan nimenä.

Äänestä
  • vanhemmat olivat kyllä erehtyneet pahanlaisesti. Niin sitä voi käydä kun yritetään olla "erinlaisia" ja lähdetään etsimaan "uusia" nimiä...
    Kristel ON tytön nimi, latinan sanasta kristitty.
    Kristel, Kristen, Kristi, Kristy, Kristina, Krystal, Kristle, Kristie... ja suomalainen Kirsti.

    Onne vaan alkuperäiselle tyttösestä!

    Äänestä

Mariella on kaunis nimi, mutta toinenkin nimi on oudompi, se kuulostaa liikaa ulkomaalaiselta.

Miten olisi: Mariella Amalia ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Moona kirjoitti:

nimellä kastetaan tyttömme ensi viikonloppuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu