https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ce684e43-517f-4630-bee2-c59fb81a5e9f?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&utm_variant=link&fbclid=IwY2xjawNbHQ9leHRuA2FlbQIxMQBicmlkETFkQTV2alpObFllM1A1M3hlAR5UabZr5ricdlrxkxxU6WSQ4FV_nGTSv9Z8XUT-Z34irVDj91gcpVNKe8ZyOQ_aem_XpTQfm1TG2zjUTO4CRXAgQ#Echobox=1760434838
ite olen ollut siinä käsityksessä, että ETA alueen ulkopuoliset voitot maksetaan niitsä voitoista mitä kotiutat sieltä tai niistä voitoista mitä esimerksi las vegasin reissulta jää voitolle. Minkä vottosumman kanssa sieltä lähdet! Eli käytetyt pelipanosket -voitot jos tämä jää plussalle niin niisä maksetaan vero, mutta ei se näköjään menekkään niin vaan jokaisesta pelikerroksesta. Miten tuon pystyy edes laskemaan jos pelaa thansia kieeroksia slotteja?
Miten miellä palkataan verovirastoihin henkiloitä jotka ei perhedy tähän asiaan kunnolla! Vai onko tämä tarkoituksen mukaista, että ihmiset eivät pelaisi ETA;n ulkopuolelle,koska ensivuonna tulee lisenssimalli ja ETA:n ulkopuoliset nettciasinot tuksin hakevat suomeen lisenssiä.
En minäkään pelaa lainkaan ETA:n ulkopuolelle juuri näistä verosyistä! Katson tarkaan. että saitti on vermasti verovapaa ja ETA alueella!
Kuka näin on päättänyt ja miksi tälläinen typerys henkilö on verovirastoon palkattu joka ei ole miettinyt ja perehtynyt asiaan kunnolla?
Älytön veroansa,
7
519
Vastaukset
- Anonyymi
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis ja monesti myös kukkaro.
- Anonyymi
Lain säätäjä tässä tymä on ollut. ilmeisesti ei rahapelit kiinnosta häntä millään lailla. Tunnen tälläsiä ihmisiä jos keskustelee rahapeleistä. Puheen aihe vahituu heti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lain säätäjä tässä tymä on ollut. ilmeisesti ei rahapelit kiinnosta häntä millään lailla. Tunnen tälläsiä ihmisiä jos keskustelee rahapeleistä. Puheen aihe vahituu heti.
Mikä laki kyseessä?
Anonyymi kirjoitti:
Mikä laki kyseessä?
Eta alueen ulkopuolen rahapelivoittojen veroitus. Kuka on suunnitellut? verohallinnon edustaja?
Pitäisi maksaa siis erikseen vero vaikka esimerkiksi las vegasin reissulta jokaiselta pelautulta heledelmäpelikierrokselta saadusta voitosta! Ihan älytön!
No mutta joku pokerin pelaaja nämä jollakin edustajalle lähetti ja hommaan on kai tulossa muutos, toki verollisena ETA alueen ulkopuoliset voitot ovat varmasti edeleen, mutta verotuksen pitää olla järkevä esimerkiksi niin, että maksat verot niistä rahoista josta jäät las vegasin reissulta voitolle ja tuot suomeen. Eikä joka ikisestä hedelmäpelivoitosta!- Anonyymi
gambler1 kirjoitti:
Eta alueen ulkopuolen rahapelivoittojen veroitus. Kuka on suunnitellut? verohallinnon edustaja?
Pitäisi maksaa siis erikseen vero vaikka esimerkiksi las vegasin reissulta jokaiselta pelautulta heledelmäpelikierrokselta saadusta voitosta! Ihan älytön!
No mutta joku pokerin pelaaja nämä jollakin edustajalle lähetti ja hommaan on kai tulossa muutos, toki verollisena ETA alueen ulkopuoliset voitot ovat varmasti edeleen, mutta verotuksen pitää olla järkevä esimerkiksi niin, että maksat verot niistä rahoista josta jäät las vegasin reissulta voitolle ja tuot suomeen. Eikä joka ikisestä hedelmäpelivoitosta!Miksi toistat itseäsi?
- Anonyymi
gambler1 kirjoitti:
Eta alueen ulkopuolen rahapelivoittojen veroitus. Kuka on suunnitellut? verohallinnon edustaja?
Pitäisi maksaa siis erikseen vero vaikka esimerkiksi las vegasin reissulta jokaiselta pelautulta heledelmäpelikierrokselta saadusta voitosta! Ihan älytön!
No mutta joku pokerin pelaaja nämä jollakin edustajalle lähetti ja hommaan on kai tulossa muutos, toki verollisena ETA alueen ulkopuoliset voitot ovat varmasti edeleen, mutta verotuksen pitää olla järkevä esimerkiksi niin, että maksat verot niistä rahoista josta jäät las vegasin reissulta voitolle ja tuot suomeen. Eikä joka ikisestä hedelmäpelivoitosta!Mikä laki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2604897Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak992463Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1171540Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.327973- 75969
Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu
Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N271876Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle115832Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin
Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si33787- 38736
IS Viikonloppu 4.-6.4.2026
Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja65706