Jonkinlainen toinen tietoisuusko vai peräti jossain muussa ulottuvuudessako?
https://studyfinds.org/what-happens-after-near-death-experiences-seeing-light/
https://studyfinds.org/what-happens-after-near-death-experiences-seeing-light/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuka tietää....
Kännissä.
Mistä päättelit että he ovat "käyneet jossain"?
Opettele edes vähän englannin alkeita niin maailma näyttää sinullekin siellä peräkylän pankolla vähän laajempana kuin vastapäinen luteen nuolema tapetti.
Osaan kyllä englantia oikein hyvin. Herjaamisen sijasta voisit vastata kysymykseen.
Lue aloittajan antama linkki. Siinähän on koko tarina alkuperäisenä. Minä en osaa englantai enkä rupea täällä muitsa opettamaan.
Ihmistä väitetään sieluksi joka osallistuu yhdessä muiden sielujen kanssa seikkailuun jota kutsutaan ihmiselämäksi ilmeisessä aineellisessa kehossa ilmeisessä aika/avaruus ympäristössä. Seikkailun kestäessä sielu käyttää erityistä seikkailun muistialuetta (ihmisen muisti) ja on vuorovaikutuksessa seikkailumaailman aika/avaruus ympäristön kanssa. Seikkailu päättyy kun ilmeinen aineellinen keho menee rikki. Tällöin sielu palaa takaisin vuorovaikutukseen henkimaailman kanssa.
Kaikenlaista on väitetty, sille asettaa rajat vain mielikuvitus.
Ei tarvitse kääntää. Tietokone kääntää, vaikkakin kökköä kieltä, mutta ymmärrettävää.
Itse linkki ei sisällä mittään muuta kuin tyhjää löpinää.