Keskustan kannatus nousussa

Anonyymi-ap

Maataloutta tuetaan jatkossakin.

5

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kolmen suurimman joukossa koko ajan.

    • Anonyymi

      Hallitustaipale alkaa kohta!

    • Anonyymi

      Jokainen Valtio tukee elintarviketuotantoa, asuntotuotantoa, terveydenhuoltoa, julkista taloutta, yrittäjyyttä. Arvaa mikä on pahin tukialue?
      Talonpoika tietysti jonka työväline on kallis tuotantorakennus ja kalliit työkoneet. Molempien työvälineiden arvo heikkenee ; koneiden 10 vuodessa, rakennusten 25 vuodessa , niillä ei ole minkäänlaista arvoa kun rakennus rapistuu ja koneiden mallit vanhenee. Näistä seikoista huolimatta maataloutta yritetään ajaa kovasti alas kun se liian hyvä bisnes.

    • Anonyymi

      Suomen talouskehitys jatkuu siis surkeana kun edelleen kohtuuttomasti rahaa poltetaan kroonisen kannattamattoman maatalousharrastelun tukemiseen.

      Suomen ja Ruotsin talouskehityksen ero on historiallisesti selitettävissä paljolti sillä, että Ruotsi on uhrannut BKT:stään maatalouteen suhteellisesti selvästi vähemmän kuin Suomi. Kun Ruotsin kannattavat investoinnit kasvavat korkoa korolle samalla kun Suomessa poltetaan vuosi toisensa jälkeen rahaa turhanpäiväiseen maatalouspuuhasteluun, niin Suomi on tuomittu jäämään ikuisesti jälkeen verrokkimaista.

      • Anonyymi

        No nuin,
        demutörsä,
        älähtää....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      38
      4677
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      157
      2672
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      105
      2229
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1734
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1716
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      19
      1473
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1455
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1434
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1418
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1391
    Aihe