Tässä jällee hyvä tilannekuvaus siitä kuinka poliisi kannattaa yrittää paeta pääsääntöisesti aina. Poliiseista harva osaa ajaa. Esimerkin tapauksessa poliisin perässä ajanut luonnehti poliisin ajotapaa holtittomaksi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a37dc5d7-fdb9-4fb3-bde8-9afe86867886
Poliisi ajaa holtittomasti
4
154
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt on tultava syyte liikenteen vaarantamisesta.
- Anonyymi
Erittäin samaa mieltä. Holtiton ajotyyli, vaikkakin virantoimituksessa vaarantaa liikennettä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erittäin samaa mieltä. Holtiton ajotyyli, vaikkakin virantoimituksessa vaarantaa liikennettä.
Poliisilla on liikenteessä eri oikeuksia olla noudattamatta tieliikennelakia, mutta myös velvollisuuksia. Kyseessä voi olla jopa törkeä liikenneturvallisuuden vaarantaminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poliisilla on liikenteessä eri oikeuksia olla noudattamatta tieliikennelakia, mutta myös velvollisuuksia. Kyseessä voi olla jopa törkeä liikenneturvallisuuden vaarantaminen.
Niin, oikeus olla noudattamatta tieliikennelakia edellyttää, että poliisi noudattaa ajossa erityistä varovaisuutta. Holtiton ajotapa ei sitä ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051532Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 891185
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 471025