Face ja linssi lude

Anonyymi-ap

Kuten olen kertonut minulla ei ole eikä tule olemaan facea, koska minulla ei ole tarvetta kyseiseen millään tavalla.

Minulla ei ole yhtään auton kuvaa sivuillani, vaan ihmisiä lähinnä vain kuvattu ja auto näkyy vain jonkun niskatuen verran, mutta tälle palstalle kyllä kuten jonkun mebasta itseni tälläten linssiluteeksi.

Minulla ei ole yhtään Thaimaan suurimman budha temppelin kuvaa, mutta palstalle tälle kuva lohi lammikosta itseni tälläämättä linssiluteeksi.

"Linssilude" on suomalainen slangisana, joka tarkoittaa henkilöä, joka pyrkii aktiivisesti kameran eteen – siis "kameran linssiin" – saadakseen huomiota tai julkisuutta. Sana on muodostettu yhdistämällä "linssi" (kameran objektiivi) ja "lude" (yleensä epämiellyttävä tai tunkeileva ötökkä), ja se viittaa usein ihmisiin, jotka hakeutuvat kuviin tai mediaan lähes pakonomaisesti.

https://ibb.co/ZqKv4fW

<<<>>>

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Niin surullinen

        onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
        Lapua
        132
        3549
      2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        128
        2566
      3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

        Oli kuva paloautosta nettijutussa.
        Suomussalmi
        24
        2116
      4. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        16
        2004
      5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        24
        1590
      6. Mitä tapahtuu?

        Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
        Outokumpu
        29
        1570
      7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

        Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
        Suomalaiset julkkikset
        18
        1561
      8. Murtautuminen uimahalliin

        17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
        Kiuruvesi
        30
        1001
      9. siis ihan oikeesti

        Tämä on naurettavaa
        Ikävä
        87
        952
      10. Mitä tarkalleen tunnet

        Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
        Ikävä
        64
        916
      Aihe