Tiedoksi naapureille

Asia ajattelin poitua tästä paska mediasta ilmoitan naapureille varmuudeksi jos joku sattuu lukemaan voi kertoa muillekin
. Tjuo minun sanotaan hullus voitte olla mitä mieltä haluatte kunhan ette kommentoi mitään kyllä.paskaa on tullut niskaa Joulusta asti tai vähän ennen. Asia minua ei tarvitse lähinaapureiden pelätä eikä lähiympärisyön jop vpin kirota ja käyytäyyä epäsosiaalisesti jos ette tykkää mielipiteistäni meillä on ovikello puhutaan kuuntelen en lupaa olla samaa mietä eiåä jäänyt sinun miieltä painamaan. Olen asunut kai yli 10 vuotta täällä. Muistaako kukaan olisin käynyt turhaan soittelemassa kenenkään ovikelloa tai uhkailemassa edes helvetin humalassa en ole käynyt olen ollut omissa olisani. Jos oöen jonkun ovikelloa soittanut minulla on ollut adiallinen syy... olen muistaakseni soittanut kelloa jotain alle 8.kertaa syystä . Aikoinaa tarvitsin yleis avainta sain naapurin mummon ovikelloa oöen tainnut soitta 3.tai 4. Kertaa tuolla joo tässä soitin 1.kerran kellpa syystä tarvitsin apua jumiutuneen oven kanssa jouduin asian takia käymään toisentalon asukkaalta pyytämään apuq kiitos asia hoitui. En ole ikinä uhannut ketään väkivallalla enkä toiminut näin. Turha kuvitella olemattomia yleensä jos näette minut olen matkalla viina kauppaan jos muulloin olen yleensä humalassa ei kai se ole kiellettyä joo voin sanoa meillä tai nyt minä olen melko suvaitsevainen aika pitkällä meillä ei ensi sijaisesti ratkaista asioita väkivalla eikä meillä olöa erityisemmin rasisteja myös en nyt erikoisemmin ole eri sanotaan niinkuin nykyään olla ennakkoluuloisia eriseksuaalisesti suhtautuneisiin en kyllä tunne muita kuin heteroita joo ei muuta voin sanoa olen ihan HETERO .EN NÄISTÄ MUISTA TIEDÄ AINOAT MITÄ TIEDÄN OLEN NÄHNYT TELKKARISTA JOS JOHONKIN SANOTAAN B. RAPPULAISEEN OLE MIKÄ OLET EI KUULU MINULLE, KUN ET ALA TUNTEMSAN LIIAN SUURTA KIINNOSTUSTA MINUUN SITTEN VOI TULLA NYRKISTÄ. VÄKIVALTA HISTORIASTA TULI AIKOINAAN LYÖTYÄ JYVÄSKYLÄN TYÖKLINIKALLA OHJAAJAA JOO KÄVI HYVIN MINUN KANNALTA HEILLÄ OLI VAKUUTUS TULI PAIKKAAN ELIN IKÄINEN PORTTI KIELTO HYVÄ NÄIN OLISI VOINUT KÄYDÄ HELVETIN PAHASTI ONNEKSI OLIN HEITTÄNYT KÄDESTÄ POIS MIKÄ VÄHÄN ENNEN TARKOITAN PUUKON SYYTE OLISI KAI OLLUT TAPPO, TAPON YRITYS TAI TÖRKEÄ PAHOIN PITELY ALENTUNEESTI syyntakeisena se siitä tiedätte olisi ollut vahinko tulos olisi ollut sama häkki tai hullujen huone olin hetkellisesti raivosta srkaisin. Mutta siitä on kauan jos näette puliukon tai jonkun hullun sopii ei haittaa minua . Ei tarvitse olla huoöissaan tai pelätä miettikää miksi vahingoittaisin ketään ,kun en ketään tunne en pyydä anteeksi ei ole syytä. TAI PYYDÄN SULO TÄSSÄ VÄHÄN AIKAA SITTEN OLIN KALJAN OSTOON MENOSSA TAISIN PUHUA ASIOTA EI NE MINULLE KUULU VELKASI YHTEISKUNNALLE ON MAKSETTU. MUTTA MIKÄ ON SINUN TAAKKA SYYLISYYS. EI MINUA HÄIRITSE JOS SINULLA ON USK8NNOLLINEN VAKAUMUS SE ON SINUN ASIA SALLIN SEN VAIKKA ITSE EN USKO JUMALAAN KIITOS ET OLE TYRKYTTÄNYT IKINÄ.MITÄÄ TAI PELASTAA. ESA RANTANEN
271868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Lisäys jos volyymit nousee yli sietokyvyn pirauttakaa ovikelloa sanokqan hiljennetään. Niin sanoin jotain en hqlunnut loukata asia luulen mitä kåvi Suomi miehen perinne juttu en ole kenenkään tuomari enkä syyttjä toiv8n ymmärsit oikein. Esa

Äänestä

Taisi jäädä sanomatta käyttän viralistq nimeä jos on asia vituttaa vielåkin olin vähän uhri taitaa nimi olla teillä käskytys jos jotain ei tarvitse sama koskee minua ja poiiisiq jos ette tiedä kyllä.maimaan ääntä mahtuu älkää tehkö itsestänne nauettavia. Sain kertoa sentää voi olla jotain lähti vähän hampaan kollosta . Esa R

Äänestä

Asia selvä

1Äänestä

Kävisit pisuaarissa , saattaisi patti ohimollasi alentua

Äänestä
  • Mitä vittua Esalle huutelette? Saattaa tulla päivä kun ootte itse matkassa samoilla eväillä-ei sitten paljoo naurata.Tv .toinen valtionpaskaa haukannut(viinanen aloitti v.1993) "syöttämisen".Ei tarvita kun muutama sekunti ja kaikki on persiillään.

    Äänestä

Paljon olen elämäni aikana nähnyt työntekoa. Meillä ylopistomaailmassa työ mielletään hieman eri tavalla, kuin siellä maanpinnalla, mutta kaikillahan tekemiseen kuluu aikaa ja siitä saatu korvaus sitten mielekkyyden ohella ratkaisee onko tekeminen miellyttävää.

Äänestä
  • on tullut tehtyäkin.meillä vanhassa kivinavetassa opiskelleille työksi kutsuttiin sitä kun päivän lopulla ei kunnolla kävellä meinannut jaksaa.no ei ollut mielekästä vähääkään-eikä ollut kyseisen hevosenviran valinta ammatiksi oma valinta,sen teki KOULUN REHTORI.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    on tullut tehtyäkin.meillä vanhassa kivinavetassa opiskelleille työksi kutsuttiin sitä kun päivän lopulla ei kunnolla kävellä meinannut jaksaa.no ei ollut mielekästä vähääkään-eikä ollut kyseisen hevosenviran valinta ammatiksi oma valinta,sen teki KOULUN REHTORI.

    Niin, useinhan juuri koulu ja sen rehtorikin karsivat jyvät akanoista. Ammattipedagoki näkee jo varhain kenellä on älyllistä kapasiteettia ja kuka jää rupusakiksi. Yhteiskunnan kannalta se on järkevää valintaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Niin, useinhan juuri koulu ja sen rehtorikin karsivat jyvät akanoista. Ammattipedagoki näkee jo varhain kenellä on älyllistä kapasiteettia ja kuka jää rupusakiksi. Yhteiskunnan kannalta se on järkevää valintaa.

    vai että petakooki-senhän pitäis tukea sitä tarvitsevaa ihmistä???.Nyt ei tuu edes kelan tukea.se pedagoki pitäs olla sitten vissiin paikalla kun uutta ihmistä laitetaan alulle ja kattoa ettei tuu huonoja arpoja.Rehtorille kiitos,olishan ne ammattikouluun hakupaperit voinut lähettää niille kouluille-ne kaikki 3 kpl eikä vaan sitä minkä parhaakseen katsoi.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    on tullut tehtyäkin.meillä vanhassa kivinavetassa opiskelleille työksi kutsuttiin sitä kun päivän lopulla ei kunnolla kävellä meinannut jaksaa.no ei ollut mielekästä vähääkään-eikä ollut kyseisen hevosenviran valinta ammatiksi oma valinta,sen teki KOULUN REHTORI.

    Etappi on saavutettu. Älkää menkö tuohon baariin. Valehtelijoiden klubi . Meitä vihataan

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Niin, useinhan juuri koulu ja sen rehtorikin karsivat jyvät akanoista. Ammattipedagoki näkee jo varhain kenellä on älyllistä kapasiteettia ja kuka jää rupusakiksi. Yhteiskunnan kannalta se on järkevää valintaa.

    Niin, se on bedagogi kun kirjoitetaan oikein, se siitä kapasiteetista.

    Äänestä

Parasta onkin että voi SYYTTÄÄ kaikesta jotain toista , se helpottaa .

Äänestä
  • Luhangan mafia jyrää. Johtaja ja baari ovat jo hukkuneet kaikki ennen kuin kukaan on tiennyt mitään. Baarissa sinut ja sukulaisesi haukutaan. Kaikki haukutaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Luhangan mafia jyrää. Johtaja ja baari ovat jo hukkuneet kaikki ennen kuin kukaan on tiennyt mitään. Baarissa sinut ja sukulaisesi haukutaan. Kaikki haukutaan.

    Taikina ,iisisti vaan.

    Äänestä

Ottakaa yhteyttä verottajaan. Jotain outoa on baarin puolella.

Äänestä

Lapissa on tiedetty nämä jo aikaa sitten. Ne haukutaan kaikki ihmiset.

Äänestä

Terkku ja kimbo kertoi kaikille. He haukkuvat kaikki.

Äänestä

Verottaja on perässä. Ei voi tehdä kuin tappiota. Minä haukun teidät kaikki

Äänestä

Me emme valehtele.

Äänestä

Nyt katsotaan kuka haukkuu. Onko kellään kokemusta verottajasta. Onkohan metsuri kaikki rehellisiä. Minä ainakin maksoin pimeästi

Äänestä
  • Kannattais kirjottaa oikeeseen ketjuun,kaikki kun ei käsittele Luhankaa.

    Äänestä

kiva joku mieltä l'kiitos vaan kelpaa hyksyn mitä olren tai olin ei se aina helpoa ole jos luulette joutuu itseltään kysymään plenko edes ihminen tai olini ella olen. minulle imene siihen asti herään mikä todko joskus tai synnyinkö pahana vaikeaa elää itsesä kansa jos on ,mukana ne omantunnon rippeet ja tiedöät on vielä jonkinlainenen tunne elämä jos en ole sanonut tuskin synnuin tämmöisenä minusta tuli joku toivon teidän takia miikä olen mihin pystyn mitä olen toivon vain kukaan ei ostaostan itseänin kyllä en halua teidän vuoksi en kehu en luule hyvä jos edes arvostan itseäni olin kai joskus ihminen joudun kysymään olenko enään jos olin siitä on vitse kauan ja jos olin ei tarvisee muistutaa ett olin sitä siitä on kaun jos olin ei tarvitse kertoa paskaa en taida uskoa. ainoa mitä voitte jos tekee mieli käykää haudalla jos ei muuta kusemassa arkun päälle kiitos en syytä tuskin voin. onnea.. ESA R

Äänestä

JOO JOKU VASTASI HALUSI OLLA JOTAIN MIELTÄ JOTKUT SAATOI JOPA ANALYSISDA MIKÄ VITTU OLEN. LYHYESTI OLEN SE JO JOKU TUTTU ON KOMMENTOINUT EN OLE MITÄÄN MITÄ LUULETTE . NO YLEENSÄ NÄETTE MINUT HYVÄ EI TARVITSE EPÄILLÄ OLEN NÄKYMÄTÖN. NO KERRON MITÄÅ NÄITTE ETTE MINUA JOS LUULETTE ETTE AINAKAAN MIKÄ VOISIN OLLA SANON ONNEKSENNE ETTE SINÄ MIKÄ VOISIN OLLA SE VAAN ELÄTTE YHÄ VOITTE KERTOA PASKAA MITÄ PIDÄTTE TOTENA. VÄHÄN LISÄÄ TIEDÄN MIKSI LUULETTE HYVÄKSYN SEN OLETTE VÄÄÖRÄSSÄ KAIKKI JOO MEILLÄ EDI LUULA MITÄÄN EI TEHDÄ TURHAN TAKIA JOTEN EI MUUTA. KUNNIA, YLPEYS JA OIKEUS ON VITSI JOHON IDIOOTIT USKOO . MINÄ EN USKO OIKEUTEEN ON VITSI MINULLE JOS HALUAA PITÄÄ TUNTUU SILTÄ KÄYTETÄÄN SITÄ JOSTA TULEE TUOMIOTA. TOIVOTTAVASTI EI TARVITSE. ONNEA EI OLLA KUOLEMATTOMIA TIEDÄN TOIVOTTAVASTI PÄÄSTÄÄN MONTUUN LUONNOLISESTI KAIKKI-. LYÖMÄTÖN LINJA. OK E.R

Äänestä
  • Jepjep

    Äänestä

  • Sinä se kyllä jaksat noita sekavia juttujasi mutta toivotaan että apua saat

    Äänestä

Kiitos tiedosta

Äänestä

Joko taas skitso ???????

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Asia ajattelin poitua tästä paska mediasta ilmoitan naapureille varmuudeksi jos joku sattuu lukemaan voi kertoa muillekin
. Tjuo minun sanotaan hullus voitte olla mitä mieltä haluatte kunhan ette kommentoi mitään kyllä.paskaa on tullut niskaa Joulusta asti tai vähän ennen. Asia minua ei tarvitse lähinaapureiden pelätä eikä lähiympärisyön jop vpin kirota ja käyytäyyä epäsosiaalisesti jos ette tykkää mielipiteistäni meillä on ovikello puhutaan kuuntelen en lupaa olla samaa mietä eiåä jäänyt sinun miieltä painamaan. Olen asunut kai yli 10 vuotta täällä. Muistaako kukaan olisin käynyt turhaan soittelemassa kenenkään ovikelloa tai uhkailemassa edes helvetin humalassa en ole käynyt olen ollut omissa olisani. Jos oöen jonkun ovikelloa soittanut minulla on ollut adiallinen syy... olen muistaakseni soittanut kelloa jotain alle 8.kertaa syystä . Aikoinaa tarvitsin yleis avainta sain naapurin mummon ovikelloa oöen tainnut soitta 3.tai 4. Kertaa tuolla joo tässä soitin 1.kerran kellpa syystä tarvitsin apua jumiutuneen oven kanssa jouduin asian takia käymään toisentalon asukkaalta pyytämään apuq kiitos asia hoitui. En ole ikinä uhannut ketään väkivallalla enkä toiminut näin. Turha kuvitella olemattomia yleensä jos näette minut olen matkalla viina kauppaan jos muulloin olen yleensä humalassa ei kai se ole kiellettyä joo voin sanoa meillä tai nyt minä olen melko suvaitsevainen aika pitkällä meillä ei ensi sijaisesti ratkaista asioita väkivalla eikä meillä olöa erityisemmin rasisteja myös en nyt erikoisemmin ole eri sanotaan niinkuin nykyään olla ennakkoluuloisia eriseksuaalisesti suhtautuneisiin en kyllä tunne muita kuin heteroita joo ei muuta voin sanoa olen ihan HETERO .EN NÄISTÄ MUISTA TIEDÄ AINOAT MITÄ TIEDÄN OLEN NÄHNYT TELKKARISTA JOS JOHONKIN SANOTAAN B. RAPPULAISEEN OLE MIKÄ OLET EI KUULU MINULLE, KUN ET ALA TUNTEMSAN LIIAN SUURTA KIINNOSTUSTA MINUUN SITTEN VOI TULLA NYRKISTÄ. VÄKIVALTA HISTORIASTA TULI AIKOINAAN LYÖTYÄ JYVÄSKYLÄN TYÖKLINIKALLA OHJAAJAA JOO KÄVI HYVIN MINUN KANNALTA HEILLÄ OLI VAKUUTUS TULI PAIKKAAN ELIN IKÄINEN PORTTI KIELTO HYVÄ NÄIN OLISI VOINUT KÄYDÄ HELVETIN PAHASTI ONNEKSI OLIN HEITTÄNYT KÄDESTÄ POIS MIKÄ VÄHÄN ENNEN TARKOITAN PUUKON SYYTE OLISI KAI OLLUT TAPPO, TAPON YRITYS TAI TÖRKEÄ PAHOIN PITELY ALENTUNEESTI syyntakeisena se siitä tiedätte olisi ollut vahinko tulos olisi ollut sama häkki tai hullujen huone olin hetkellisesti raivosta srkaisin. Mutta siitä on kauan jos näette puliukon tai jonkun hullun sopii ei haittaa minua . Ei tarvitse olla huoöissaan tai pelätä miettikää miksi vahingoittaisin ketään ,kun en ketään tunne en pyydä anteeksi ei ole syytä. TAI PYYDÄN SULO TÄSSÄ VÄHÄN AIKAA SITTEN OLIN KALJAN OSTOON MENOSSA TAISIN PUHUA ASIOTA EI NE MINULLE KUULU VELKASI YHTEISKUNNALLE ON MAKSETTU. MUTTA MIKÄ ON SINUN TAAKKA SYYLISYYS. EI MINUA HÄIRITSE JOS SINULLA ON USK8NNOLLINEN VAKAUMUS SE ON SINUN ASIA SALLIN SEN VAIKKA ITSE EN USKO JUMALAAN KIITOS ET OLE TYRKYTTÄNYT IKINÄ.MITÄÄ TAI PELASTAA. ESA RANTANEN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu